Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Routerben port megnyitása? (lent)

Routerben port megnyitása? (lent)

Figyelt kérdés

Hiába nyitok meg akármilyen portot (mikor a port-nál email címet kér akkor azt adom meg amit nekem kiosztott állandóra router) nem jó.Hiába írja , hogy oké megnyitotta , felmegyek valamelyik PORT ellenözrző weblapra és azt írja , hogy zárva van.Miért?

TP LINK - WR340GD

Lehet , hogy a szolgáltató nem engedi?



2014. ápr. 27. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
A port csak akkor nyitott ha használja is valami. Te a routerben csak "átengeded" de nem nyitod ki. A portot a program nyitja ki ami használja.
2014. ápr. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tengor ***** válasza:

A router szerintem IP címet és nem e-mail címet oszt ki...

A gépen lévő tűzfal átengedi a portot?

2014. ápr. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Véletlenül írtam email címet :D:D:D

Mármint a windows tűzfal?

Mert csak az van.Ha csak az Avast nem zavar be.


Elsőnek:De másnak működik a weblapos leellenörzés.

2014. ápr. 27. 15:01
 4/6 Tengor ***** válasza:
Igen, a win tűzfala szereti tiltani a portokat. Kapcsold ki fél percre, amíg ellenőrzöd a portnyitást a külső oldalon. Ha úgy sem megy, akkor kapcsold vissza, mert valszeg nem azzal van a gond. Ha kikapcsolva működik, akkor is kapcsold vissza, majd állítsd be rajta a port nyitást!
2014. ápr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sajnos anélkül sem jó.:(

Ha kikapcsolom annyi történik , hogy a port ellenörző oldalon nem kell 8-10 másodpercet várni az eredményre , hanem egyszerre kiírja , hogy zárva.

2014. ápr. 27. 15:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. Értelmezted amit írtam, vagy csak elolvastad anélkül, hogy felfognád?

Nem nyílik ki egy port attól, hogy a routerben port forwardinghoz hozzáadod.

De álljon itt egy példa, mert látom nem érted.


Torrentnek akarsz portot nyitni:

1. Routerben forwardolod (nem nyitod !!! az angol kifejezés erre a megfelelő, a router csak átirányítja) a portot.

2. Torrent kliensben beállítod a portot.

Mi történik ilyenkor?

Nem fut egy torrented sem, vagy ha futnak sem tölt le egyik-másik:

Port Scan zárt portot ír majd.

Fut valami a kliensben, lassan seedel, vagy letölt, esetleg csak kapcsolatokat létesít

Port Scan azt írja nyitva.

2014. ápr. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!