Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan kerülhetném meg a Mac...

Hogyan kerülhetném meg a Mac cím alapú szűrést a suliban? Egyáltalán lehetséges?

Figyelt kérdés
Hogyan kerülhetném meg a Mac cím alapú szűrést, hogy használhassam a suliban az amúgy kódolatlan wifit? Ha minden igaz, akkor benne van a rendszerben az ottani gépek mac címe és azon kívül semmit nem enged csatlakozni (a vége biztos, de az elejében nem vagyok 100%-ig biztos).

2014. ápr. 28. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Beszelsz szepen a suli rendszergazdajaval. Habar nem ok nelkul van a MAC szures beallitva, pont a lurkok miatt.
2014. ápr. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Spoofolj egy engedélyezett mac-et.
2014. ápr. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És azt mégis honnan szedjek? a tanulói gépeken nincs hozzáférés semmi ilyesmihez, a rendszergazda és admin fiókok jelszavát, meg nem tudom (nem véletlenül van rajta :)).
2014. ápr. 28. 20:10
 4/10 Tengor ***** válasza:

Miért segítenénk abban, hogy olyan helyre csatlakozz, ahova egyébként nem tudnál?

Ha kicsit komolyabban veszik, akkor simán támadásnak tekinthető a dolog, ami akár kirúgással is járhat.

2014. ápr. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
így van...bármilyen okoskodást mellőzve nem véletlen van letiltva...a megoldás már megvolt, a kivitelezés a te dolgod, de simán kirúgnának suliból ezért. nálunk is volt már ilyenre példa, bár ott szimplán csak a lejelszavazott tanári wifi jelszavát fejtette vissza pár unatkozó diák..
2014. ápr. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nálunk is van pár diák aki illegálisan használja a wifit (nem ismerem őket név szerint) és őket sem csapták ki érte. Páran Mechatronika szakról lenyúltak egy mac címet és azóta is az igazgató engedélye nélkül használják, de ezért senki sem cseszi le őket, mivel maguktól kerülték meg a szűrést. :)
2014. ápr. 29. 12:22
 7/10 A kérdező kommentje:

Kicsit utánanéztem és rájöttem arra, hogy hogyan is csinálhatnám ezt meg win7 alatt: [link]

Mostmár csak egy mac cím kéne amit talán le tudok szedni az egyik iskolai gépről úgyis lesz holnap informatika órám :)

2014. ápr. 29. 12:29
 8/10 anonim ***** válasza:
azért, mert még nem vették észre, hogy használják, az nem mentség semmire. de mind1, próbálkozz csak, biztos nem bírsz ki a facebook nélkül egy percet se, hogy ennyire muszáj neked a suliba az internet elérés.
2014. ápr. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Facebook? Az meg mégis mi? :)

A viccet félretéve nem a facebook miatt kell (legalábbis nekem nem), hanem csak szórakozásból + van olyan lehetőségem, hogy a dolgozatokat gépen írjam meg és azokat praktikusabb, ha óra végén elküldöm e-mailben a tanárnak. A facebook amúgy is egy blokkolt URL a suliba (nem véletlenül :)). Én megvagyok teljesen facebook fiók nélkül (bár lehet, hogy fogok csinálni egy kamu profilt, hogy extra tárhelyet kapjak pár felhőtárnál (Dropbox, Tresorit). Amúgy ők nem azért nem kaptak büntetést, mert nem tudnak róla, mivel ezt pontosan az elektrotechnika tanárom mondta, hogy van pár diákja akik ezt megcsinálták és nem tiltották le őket érte, mivel ,,saját kútfőből csinálták meg".

2014. ápr. 29. 19:51
 10/10 anonim ***** válasza:
hát akkor meg mi a baj...ennyi erővel mondd meg a tanárodnak, hogy te nagyon unatkozol, és kéne, hogy tudj wifi-re csatlakozni, mondja már meg, kik ezek, és majd megkérdezed tőlük, hogyan csinálták.
2014. ápr. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!