Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha van 1 nCore fiókom, otthon...

Ha van 1 nCore fiókom, otthon bejelentkezve lehetek egyszerre az asztali gépről és a saját lapimról is?

Figyelt kérdés

2014. máj. 3. 21:22
 1/3 Tengor ***** válasza:
Lehetsz. Az ncore úgy is csak egy IP-t lát belőled.
2014. máj. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1 nem feltétlenül. csak ha ugyanarról a routerről kapják a netet, de pl ha két előfizetése van mondjuk egy mobilnet, meg egy kábeltv-s és egyiken az egyikkel, másikon a másikkal használja, akkor két külön IP-t fog látni az ncore. nem kötekedésképpen írtam :)


egyébként, itthon én 5-6 eszközről is használtam, volt hogy egyszerre. valamint régebben többen is használtuk az én fiókomat, abból sem volt bajom (nem tudom ezt mennyire tolerálják mostanában). most is van egy ismerősön aki néha használja, de ritkán. nem szóltak még érte semmit. de ha ilyesmi felmerülne, talán érdemes írni egy mail-t nekik, hogy bocsi de előfordul, hogy szüleimnél/barátnőmnél stb.. is használom az oldalt, ezért lehet hogy egyszerre két helyről is látni fogják hogy be vagy lépve.


de gondolom az egyszerűbb eset áll fent (laptop és a PC is ugyanazt a netet használja egy routerről), úgyhogy nyugodtan használhatod egyszerre mindkettőről. úgyis csak egy külső, a router ip címét fogja látni az ncore, ahogy az 1. válaszoló is írta :)

2014. máj. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Tengor ***** válasza:

#2, igazad van, ha két előfizetése van, akkor lehet két IP, bár bízom a kérdezőben, hogy akkor nem azt írta volna, hogy "otthonról", hanem hogy "két előfizetéssel".

Igazság szerint én sosem foglalkoztam ezekkel a szabályokkal. Ahol élek ott pl egy netről ketten, két külön accounttal, két külön gépről használjuk. Ugyanakkor néha hazamegyünk két különböző helyre és akkor is használjuk. Nem szóltak még érte.

Nyilván az életszerű helyzeteket lekezeli a rendszer.

Ha egyszerre több különböző IP-ről tölt ugyan az az account, az sokkal gyanúsabb. Mondjuk még 2-3 címet meg lehet magyarázni (otthon, albérlet, munkahely), de ha már 10 különböző IP-ről használjátok 10-en, akkor elég nehéz bemesélni, hogy még a harmad unokatesódnál is te töltesz.

2014. máj. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!