Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek joga van egy...

Szerintetek joga van egy internetezőnek TELJES anonimitásra?

Figyelt kérdés

Morális szempontból megadnátok-e bárkinek teljes névtelenséget, szemben azzal a szemlélettel, miszerint valamennyire mindenki felelős minden kattintásáért?


(Nem rólam vagy a technikai feltételekről szól a kérdés, csupán őszintén kíváncsi vagyok sokak véleményére)



2014. máj. 5. 00:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
igen
2014. máj. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Habár én is kihasználom az anonimitás adta lehetőséget, szerintem azok felé akiknek az üzenetedet intézed, nincs jogod a teljes anonimitáshoz.
2014. máj. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, merre jár, mit csinál épp a neten. Ahogy a való életben is, ha egy szolgáltatást használ, akkor a szolgáltatás nyújtója megszabhatja a használat feltételeit. A törvényeket persze nem írhatja felül, de a törvény csak a személyes adatokat védi, vagyis az azzal való visszaélést. Egy bank is kérhet adatokat az ügyfelektől, csak azokkal nem élhet vissza.

Szóval ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy egy ember személyes iratok nélkül is élhet-e. Igen, de nem fog tudni bizonyos szolgáltatásokat igénybe venni.

2014. máj. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kettes, ez nem teljesen tiszta...

Hármas, "merre jár, mit csinál épp", ha ezt valaki figyeli, ellenőrzi, azzal oda az anonimitásnak.

2014. máj. 5. 12:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Hármas, "merre jár, mit csinál épp", ha ezt valaki figyeli, ellenőrzi, azzal oda az anonimitásnak."


Ezt nem értem. Ha kimész a parkba, ott sem kell bemutatkozni, és nem is ellenőrzi senki. De ha orvoshoz mész, akkor ott már iratokat fognak kérni.

Ha megnézel pár képet egy publikus képmegosztó oldalon, senki nem figyeli, ki jár oda. Ha fel is akarsz tölteni, az más kérdés.

Szóval attól függ, merre jársz, mit csinálsz. :)

2014. máj. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Félreértettem, és köszi:)
2014. máj. 5. 15:03
 7/7 A kérdező kommentje:
Írjatok még, érdekel mit gondoltok erről
2014. dec. 13. 15:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!