Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ilyen esetben mit tegyek?...

Ilyen esetben mit tegyek? Kaphatok büntetést?

Figyelt kérdés

Ismerősöm mutatni akart egy fanfictiont(történet).

Korhatáros volt, az oldal kérte a születési dátumom. Többnek írtam magam, hisz kiskorú vagyok.

A születési dátumomon kívül kérte az aláírásom (beírtam egy random betűt) be is léptem rendesen az oldalra, későn láttam meg egy szöveget ami valami törvényekről szólt.

Ez tényleg ilyen komoly dolog? Kaphatok büntetést, mert nem igazi adatokat adtam meg, vagy ne aggódjak?

Visszavonni sem tudom, mert már nem hozza be azt az oldalt ahol a kort kéri. (azonnal behozza a történeteket)



2014. máj. 6. 03:20
 1/8 P.O.C. ***** válasza:
89%
A kutya sem fog veled foglalkozni. Kiírják, mert a jogszabályok kötelezik rá őket, hogy ez ki legyen írva. És ennyi.
2014. máj. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Elmélet:


2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről


423. § (1) Aki

a) információs rendszerbe az információs rendszer védelmét biztosító technikai intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép, vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve vagy azt megsértve bent marad, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


---

Gyakorlat: a kutya sem fog ezzel foglalkozni, a weboldalnak kötelessége ezt a korlátozást alkalmazni, de senki nem foglalkozik azzal, hogy valós adatokat adsz-e meg.


Mellesleg a böngésződben törlöd a cookie-kat, és máris elfelejti az oldal, hogy mit adtál meg.

2014. máj. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

"információs rendszer védelmét biztosító technikai intézkedés kijátszása"

Ez rosszindulatú belépést feltételez, itt nem erről van szó, ez hacker követi el. Valótlan adatok alapján adtak neki hozzáférést, azonban ezen adatokról meggyőződni az ő feladatuk. Olyan mintha nem zárnád be az ajtód, de zárfeltörésre hivatkoznál, bíróság előtt nem állna meg.

2014. máj. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Helytelen érvelés.


Ha nem zárom be az ajtót és bejön valaki lopni, attól az még magánlaksértés.


A valótlan adatok megadása pedig ugyanúgy a technikai intézkedés kijátszása, mintha bruteforce-szal törnéd jelszót. A módszer mindegy, a végeredmény számít: nincs joga belépni, mégis - jogtalanul - belép. Jogilag büntethető!

2014. máj. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Mégis honnan tudná meg bárki is, hogy ki lépett be? Mármint, hogy pl.: az apád vagy te.
2014. máj. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt is, hogy nem ledorombolást kaptam!
2014. máj. 6. 12:36
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Ledorombolás xD


Ledorongolás...

2014. máj. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tudom, de én (nem tudom miért) így mondom. :)

Egyébként mindenkinek ment a felpontozás

2014. máj. 6. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!