Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért jönnek be reklámok a...

Miért jönnek be reklámok a böngészőben?

Figyelt kérdés
Értetlenül állok a dolog előtt. Simán böngészgetek, amikor egyszer csak a nézett oldal helyett betölt egy teljesen új oldalt. Legtöbbször egy videókkal teli oldal jelenik meg és arra kérnek, hogy szavazzak valakire. Ez mitől van?

2014. máj. 13. 18:40
 1/8 csacsi2 ***** válasza:
100%

Vírusod (malware) van.

Futtasd le (telepítsd) a Malwarebytes -t

[link]


Vannak olyan oldalak is amik csak azért vannak, hogy vírust terjesszenek. Használj tűzfalszoftvert.

sok reklám van bármely oldalon ezt az adblock plus -al tudod blokkolni. A Scripteket futtató oldalak ellen meg a használj noscript-et!

2014. máj. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
2014. máj. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Talált szép számmal, de ezeket honnan szedtem össze? Van tűzfalam és vírusirtóm is.


[link]

2014. máj. 13. 19:06
 4/8 csacsi2 ***** válasza:

Nézz körül a telepített programok között ennek a webget -nek (reklámprogram-adware)

Nézd meg a böngésző kiegészítők között is (Internet Explorer és Firefox és amit még használsz) majd távolítsd el!

2014. máj. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ez az utolsó válasz nem sokat mond (webget -nek (reklámprogram-adware)).


Google Chrome-ot használok, két bővítmény van a Google Dokumentumok és most már az Adblock Plus.

2014. máj. 13. 19:24
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyébként, ami feltűnt, ha a Gmail meg volt nyitva egy fülön, akkor arra lassabban váltott át a Chrome (ez most már megszűnt), valamint, ha a Ctrl + Tab kombinációval váltottam olyan oldalra, ahol volt beviteli mező, akkor oda beírt egy Đ jelet.


Változtassak jelszót a Gmail-en?

2014. máj. 13. 19:26
 7/8 csacsi2 ***** válasza:
100%

Chrome -ban nem vagyok járatos. biztonság kedvéjért változtathatsz jelszót is bár ez "csak Reklámprogram" és nem keylogger. Legutóbb nekem gyenge Google jelszó miatt kínából feltörték, de szerencsére blokkolta a google gyanús tevékenység miatt, azonnal erősítettem rajta!

Itt ellenőrízheted kb hogy milyen erős a jelszavad:

[link]


Amit előzőleg írtam, hogy mint program települt a webget és távolítsd el a programok telepítése/törlésével, mert visszateheti magát a Böngésző kiegészítői közé amit törölj, de valószinű ezt már a MalwareBytes megtette helyetted!

Logikai sorrend

1) Telepít/töröl

2) Böngésző kiegészítők közül töröl

3) Malwareírtás


és a makacsabbaknál

4) Automatikusan induló programokból kivesz (msconfig)

5) Vírus/malware írtás (akár csökkentett módban)

6) Fájlrendszerben felkutat (webget kulcsszó, vagy neten rákeres)és töröl

itt írják mit:

[link]

7) Registry bejegyzésekben rákeres/töröl

2014. máj. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyszerű, köszönöm a segítséget!
2014. máj. 13. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!