Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem működik a tévé, ha...

Miért nem működik a tévé, ha a saját routeremre kötöm?

Figyelt kérdés

T-Home-os netünk meg tévénk van.

Bejön egy koax kábel az utcáról ami csatlakozik egy D-Link DCM-704 modem-routerbe.

Erre a D-Link-re van kötve egy TP-LINK TL-WR1043ND router, illetve a két tévé ( pontosabban a T-Home-os doboz ).


Az egyik tévét felvittük az emeletre ahol a TP-LINK router van. Mivel nem tudjuk megoldani hogy a D-Link modemtől egészen az emeleten lévő tévéig húzzunk LAN kábelt ezért a TP-LINK-re kötöttük a tévét.

Viszont a probléma hogy a tévé így egyáltalán nem működik.

Bekapcsolom, megjelenik a Telekom logó és így marad addig amíg ki nem kapcsolom.

Ha kihúzom a TP-LINK-ből a kábelt ami összeköti a D-Link-el és bedugom a tévébe akkor működik, viszont így nincs internet WiFi-n. A D-Link WiFi-je meg nagyon gyenge. Az eszköz 3 méteres körzetébe működik, ha távolabb megyek akkor már dobálják az eszközök.


Ennek mi lehet az oka? Hogy lehet elérni hogy a TP-LINK-en keresztül is menjen a tévé?



2014. máj. 15. 15:25
 1/5 Tengor ***** válasza:
100%

A TP-Linket a LAN porjával kötötted össze a routerrel és kikapcsoltad a DHCP-jét?

Ha nem, akkor ezért nem megy.

2014. máj. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A D-link valamilyen speckó kimenetéről megy a TV felé a jel?


Nem tudom, jól gondolom-e, de a TV nem biztos, hogy ethernet hálózathoz kapcsolódik, TCP/IP protokollal. (?)

2014. máj. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

TP-Link routeren:

1. DHCP off

2. drótot a LAN portba, nem pedig a WAN portba

3. A router IP-jét átállítod 1.1-ről olyanra, amit a másik router használ kliensekhez pl 192.168.1.10 vagy 192.168.0.10

2014. máj. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A tévé sima internet kábellel csatlakozik a D-Link-hez. Olyannal mint egy számítógép, és tökmindegy hogy a D-Link-en melyik LAN-ra csatlakoztatom a 4 közül.


A D-Link a TP-LINK WAN csatlakozójába van csatlakoztatva, de akkor megpróbálom azt amit az utolsó írt.

2014. máj. 15. 15:48
 5/5 A kérdező kommentje:

Működik! :D


Kikapcsoltam a DHCP-t, a LAN-ba csatlakoztattam a D-Link-et, és beállítottam egy 192.168.0.2-s IP címet ( a D-Link-nek 192.168.0.1 a címe ) és most már jó a tévé.

2014. máj. 15. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!