Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tudok így wifit csinálni?

Tudok így wifit csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy csapat diák megyünk táborba a nyáron és a helyen van wifi, ez konkrétan egy erdő. Fa házak vannak és szeretnék az egyik faházban wifit csinálni, hogy erősebb legyen egy kicsit. Úgy meg tudom oldani, hogy veszek egy ilyet: [link]


És az RJ45-öt a wifi router inputjába (WAN/Internet) dugom, az USB-be pedig egy usb-s wifi adapter dugok, akkor az adapter fogja venni a wifi jelet és továbbítja majd a routernek, aki a LAN portjain, illetve wifin keresztül továbbítja majd azt?


Az ottani wifi jelszavas, nyilván a routeren keresztül nem fogom tudni beállítani, szóval gy gondoltam, hogy gépen beállítom neki és utána dugnám a routerbe csak kérdés hogy működne-e...


Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata vagy tudja, hogy működne-e, ha megcsinálnám, vagy esetlen ha nem működik akkor valamilyen más megoldás, hogy fogjam a wifi jelet aztán továbbítsam wifiként (erősítés)?


Tanultam hálózatot (CISCO), értek hozzá csak ilyet még nem csináltam...


Ha működik a dolog, akkor nekem egy link is elég valami cikkről, ahol leírják, hogy hogy kell megcsinálni!


Előre is nagyon köszönöm a segítséget! :)



2014. máj. 15. 20:41
1 2 3
 1/23 Tengor ***** válasza:

Internet tábor lesz? Akkor minek kimenni az erdőbe? Ha nem, akkor minek internet?

Azzal a vicc kábellel mit szeretnél kezdeni? Ha tanultál volna igazán hálózat építést, akkor be sem linkelted volna.

2014. máj. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Nyilván egy csomó mindent nem írtam le a táborról, mert nem nyilván nem tartozik csak a résztvevőkre, dolgozni megyünk oda, gólyatábor lesz és a munkához szükséges

Nem kell oltogatni, mert ilyen átalakítót életemben nem láttam, és nem tudtam, hogy használható-e ilyen célra, ezek szerint nem. Mivel ez egy olyan honlap, ahol kérdéseket lehet feltenni, azért tettem fel, mert nem tudtam, hogy lehet-e ilyet csinálni.

Kikérem magamnak rendesen tanultam, de ilyennel még nem találkoztam, ezért kértem segítséget itt, hogy mielőtt megveszem a hozzávalókat, tudjam, hogy egyáltalán érdemes-e...


de azért kösz a semmit...

2014. máj. 15. 21:10
 3/23 anonim ***** válasza:
most akkor hogy is van és szeretnéd? van wifi de gyenge a jel vagy mi? mert erre tudok megoldást ha érdekel... erősítésre is meg továbbításra is..
2014. máj. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Igen, valahogy úgy, van jel, de hogy ott a házban legyen erősebb... szeretném, ha segítenél, ha tényleg tudsz megoldást :) megköszönném :)
2014. máj. 15. 21:21
 5/23 anonim ***** válasza:

ha csak egy gépre kell akkor azt írom le ahogy én használom ha távol vagyok a routeremtől... nekem van egy 54 mbites usb-s wifiadapterem ( ha neked még nincs akkor ne G-set vegyél mint ami nekem van hanem N-eset mert az gyorsabb is meg a hatótávja is nagyobb ) amin egy cserélhető gyárilag 4 dbi-s antenna volt amit leszedtem és vettem rá egy 8 dbi-s antennát... aztán most jön a lényeg, ami lehet hogy nem fog tetszeni de hidd el próbáltam, használom és műxik... minimum 40%-al növeli a jel minőségét... de ehez kell egy nyomtató és 3 A4-es lap... egy kis ragasztó és alufólia is... szóval ezt letöltöd, kinyomtatod majd a vonalak mentén szétvágod, és kivágod a lyukakat a jelölések mentén és a téglalap alakú papírra ragasztasz egy réteg alufóliát de próbáld minél gyűrődésmentesebben ha az megszáradt akkor a másik részt ami ugyan azon a lapon volt körszerű lap azt a kis fűleinél megfogod és az alufóliás rész felől beledugod a a téglalap alakú papírba az alufólia felől a kis füleket és a másik oldalon ahol nincs alufólia ott is odaragsztod hogy ne jöjjön ki.... 8 dbi-s antennára 3 fér rá... ha megcsináltad és megszáradt akkor a kivágott lyukba belehúzud az antennát és letolod az aljáig és sorba egymás tetjére ráteszed ezeket a papírokat... ezek úgy fognak működni mint egy parabola... arról veszik a jelet amerre fordítod...


szóval ezt kell letölteni és kinyomtatni, kivagdosni:


[link]


és a végén így kell kinézni és feltenni az antennára:


itt egyben van a 3 de ha külön van akkor sincs gond


[link]

2014. máj. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
nézd meg és légyszi írj vissza ide hogy mit gondolsz róla...:)
2014. máj. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

ez tök jó, tetszik, tehát ez fogja venni az ottani wifi jelet egy gépre, ha jól értem


arra tudsz valamit, hogy eljuttassam az ottani wifi jelet a házig (hülyén hangzik, mert eljön odáig) csak hogy ott egy wifis routerrel fel tudjam erősíteni valahogy...

amúgy tényleg jó ez a trükk a parabolás, és még jól is néz ki :)

2014. máj. 15. 21:39
 8/23 anonim ***** válasza:

az enyém így néz ki...:


[link]


és a kb 50 méteres hatótávot 120 méterre növelte meg... havernál tanyán vastag vájogfal, fák és vasak az adó és vevő közt...

2014. máj. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

olvastam meg tudom, hogy WDS mód, két wifi hálózat "egybeolvasztása" de az ottani routerhez nem tudok hozzáférni... és nem tudom hogy támogatja-e, valahogy e nélkül szeretnék valami megoldást, ha lehet :)

jelenleg van egy Netgear 300 Mbps N-es routerem, amit szeretnék használni, ha valahogy meg lehet oldani, Te hallottál már valaha ilyen átalakítóról, amit linkeltem? vagy ilyen elképzelésről, amit leírtam? lehet hogy full hülyeség, azért kérdezem :D

2014. máj. 15. 21:42
 10/23 anonim ***** válasza:
ez erősíti fel a jelet amit vesz... ha még tovább szeretnéd osztani a házban másik eszközökre akkor a windows beépített netkapcsolat megosztó szolgáltatását kell bekapcsolni és beállítani...
2014. máj. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!