Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 50 megás netre vagyok előfizet...

50 megás netre vagyok előfizetve, mégis az ms-em 100 és 1000 között mozog. Miért?

Figyelt kérdés
Akármilyen internetes játékot játszom mindig laggolok... Pedig 50 megás nettel szerintem nem kéne. Sokszor teszteltem már le az internetsebességemet, és mégis csak 18-21 között van a pingem, még akkor is ha laggolok. Nem tudnátok valami megoldást mondani?

2014. máj. 19. 13:06
 1/7 Zsebvirág ***** válasza:
50 mega az nem a garantált csak a maximális letöltési sebesség. Nézd meg a garantáltat.
2014. máj. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tengor ***** válasza:

A maximális letöltési sebesség és a válaszidő nem függ összes szorosan. (tölthetsz te 50 megabitet másodpercenként, de lehet, hogy azt az 50 megabitet te már 1 másodperccel korábban kérted el = 1000 ms a válaszidőd)

Ideális esetben a technológia határozza meg a válaszidőt (LAN talán a legjobb, wifi, mobil a leglassabb). Aztán befolyásolhatja a hálózati eszközök teljesítménye, minősége is (routerek, elosztók, PC). Ezen kívül az sem mindegy, hogy milyen szerverre csatlakozol. Egy üzbég szervert sokkal magasabb válaszidővel érsz el, mint egy Budapestit.


Van router? Milyen? Mivel csatlakozol rá? Nélküle milyen a sebesség? Milyen szerverre csatlakozol?

2014. máj. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Netes játékhoz egy 128 kb/s ISDN vonal is tökéletesen elég, a probléma nem a sebességgel van. A ping nem függ a sebességtől, lehet 1000 megás netnek is magas pingje. Ping=válaszidő, megmutatja, hogy az elküldött kérésre mennyi időn belül érkezik a kiszolgálótól válasz.

Ha a speedtest 18-as pinget mutat, a játékban pedig 100 és 1000 között van a pinged, akkor az rendszerhiba.

Lehetőségek:


Vírus, ami játék közben spammel és fogja a neted

Van e router? Más nem netezik közben, amíg játszol? Ha igen, ezt csak szerverrel tudod kiküszöbölni, a router nem képes laggmentesen több gépet kiszolgálni (egy otthoni 4000es router biztosan nem)

Fut e valami más program, ami használja a netet? Torrent feltöltése laggoltat, legyen akármekkora neted is, a hálókártyád és a géped nem képes ekkora adatforgalom kezelésére

2014. máj. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A pingnek sokkal inkább a szervertől való távolsághoz van köze. Bármilyen gyors neted van, minél messzebb vagy annál nagyobb lesz a válaszidő.


18-21 ping az 0,01 és 0,02 másodperc - valószínűleg azért mert a legközelebbi szerveren mérsz. Ha a játéknál viszont a világ másik felén van akkor elképzelhető hogy kell 0,1 vagy 1 másodperc.

2014. máj. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát ez az hogy pl. League of Legendsben laggolok, kb azóta maiót EU West-ről átmentem EU Nordic&East-re. Ezért nem értem. Illetve eddig nem volt baj a ping-emmel. Még akkor sem ha a bátyám itthon volt és letöltött. Most pedig úgy laggolok hogy ő nincs is itthon, és nem is töltök le Számomra ezért teljesen érthetetlen.
2014. máj. 19. 20:24
 6/7 A kérdező kommentje:
amióta*
2014. máj. 19. 20:24
 7/7 Tengor ***** válasza:
A nyugati szerver valszeg közelebb volt, mint az észak keleti.
2014. máj. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!