Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Laptopon 300 kbps, telefonon...

Laptopon 300 kbps, telefonon 2,4 mbps ugyan azon a wifin? Ez hogy lehetséges?

Figyelt kérdés
Nem tudom megérteni, hogy laptopomon 300kbps-al fut a net, telefonomon pedig 2,4 mbps-al ugyan arról az otthoni wifiről, és nincs semmi internetes előfizetés telefonomon, szóval nincs neki plusz segítség. Van valami program gépen ami korlátozza? Mi segíthetne? SOS

2014. máj. 19. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy messzebb van (több akadályon keresztül jut el a jel hozzá) a notebook a routertől, vagy gyengébb a hálózati kártyájának antennája. Próbáld meg, hogy közelebb viszed a routerhez - hacsak egy teszt erejéig is.
2014. máj. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos próbáltam már, kb 5 cm-re tőle is változatlan az eredmény. Azért nem is értem mert elég komoly Toshiba laptopom van, a telefonom meg már jó pár éves.
2014. máj. 19. 21:28
 3/5 Tengor ***** válasza:
Lehetséges, hogy a telefonon 2,4 Mb/s-et mérsz a laptopon pedig 300 kB/s-et? Csak mert a között pont 8 a váltószám, amit a legtöbben csak úgy elfelejtenek.
2014. máj. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tengor nevű felhasználó elolvasta a kérdést és észre is vette, hogy az egyik érték kbps -ben, a másik pedig mbps -ben van megadva.


Grat. Tengor nevű felhasználó!

2014. máj. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tengor ***** válasza:

#4, nem a mega és a kilo-val van a problémám, azt a felhasználók nagy része is tudja, sejti, vagy legalább nem téved nagyot a váltással.

A fő problémám nekem a bit és a byte közötti váltószámmal van. Ezt kevesebben tudják és a mondjuk a fél nyakam rá, hogy a kérdező is csak találomra leírta őket, csupa kicsi betűvel. Több mint gyanús, hogy a telefon 8-szor gyorsabb, mint a laptop, nem 7,9-szer, nem 8,6-szor, hanem 8-szor...

2014. máj. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!