Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem lehet csatlakozni,...

Hecvid kérdése:

Miért nem lehet csatlakozni, a laptoppal, a wifi-re?

Figyelt kérdés

Vettem egy laptopot, amin volt egy linux. (Ekkor még érzékelt wifi-t)


Hazaérve, azonnal ráraktam a windows 7-et (Ultimate 32 bit), és fel is tettem hozzá a driver-eket, többek közt a wifi-ét, azonban nem lehet csatlakozni semmilyen hálózatra.


A jobb alsó sarokban, ahol 5 csíknak kéne lennie, (amire ha rámegyek, akkor ki kéne hogy írja a környéken lévő wifi hálózatokat) annak a helyén, egy képernyő szerű ikon van rajta egy iksszel, és az van oda írva, hogy:

"Nem állnak rendelkezésre kapcsolatok"


Már többször is újra indítottam, több helyről is letöltöttem, és nem tudom mi tévő legyek.

Mit lehetne tenni, hogy működjön?



2014. máj. 30. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
A laptop gyártó oldalán lévő drivert is próbáltad? A wifinek az SSID-je ugye nem rejtett?
2014. máj. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy nem kapcsolódott be a wifi adapter a laposban? Hibaelhárító nem kapcsolja be?


Mi a laptop pontos típusa? Hátha rá lehet guglizni a problémára.

2014. máj. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hardveresen nincs letiltva? fn+f1-f12-ig valamelyik gomb.
2014. máj. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1#:Noss a gyártó oldalán lévő driver volt az első amit próbáltam, és hogy a wifinek rejtett e az SSID-je azt nem tudom pontosan, de egy másik asztali gépről, és egy telefonról is volt már használva, és rögtön felhozta az összes többivel a környezetemben.


2#:A tipusa "Dell Inspiron 3521", a hibaelhárítót próbáltam, de csak annyit írt ki, hogy kapcsoljak a géphez hálózati kábelt, ami nem egy túl hasznos ötlet, ha wifit szeretnék használni. (Azt nem tudom, hogy mire gondolál a "laposban alatt, de egy másik gép, az folyamatosan rá volt kapcsolódva próbálkozás közben a wifire")


3#:A hardveres dologra nem tudok válaszolni, az f1... gombokat pedig amint lesz módom, kipróbálom.

2014. máj. 30. 21:36
 5/6 A kérdező kommentje:

Az fn+f1, f2,... nem jó működött.

Megnéztem az eszközkezelőben, és amik hiányoznak, az:

Egyéb eszközök:

- Hálózati vezérlő

- PCI egyszerű kommunikációs vezérlő

- USB vezérlő

(+ a videó kártya, de azt még direkt nem raktam fel)


Feltételezem, hogy a Hálózati vezérlő hiánya a probléma, de a programok és szolgáltatások között, viszont ott van a "Realtek Ethernet Controller All-In-One windows driver" (+ kér olyan dolog, ami nem az internet),


Namost ha sem az Ethernet..., sem a wifi+BT...driver (ami nincs is a telepített programok listájában) nem a hálózati vezérlő, akkor ahhoz mi kell?

2014. máj. 31. 17:03
 6/6 A kérdező kommentje:
*Az fn+f1, f2... nem működött.
2014. máj. 31. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!