Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egyetemi koliban vmit csinálta...

Egyetemi koliban vmit csináltak az intenet hálózattal és most nem lehet torrentezni, meg több játéknál is nem enged fellépni a szerverekre (? )

Figyelt kérdés

Olvasgattam már erről a vpn-ről, de mindenhol csak fizetős lehetőségeket találtam. Van esetleg vmi mód rá, hogy ingyen is ki lehessen kerülni ezeket a tiltásokat?

Előre is köszönöm a válaszokat. :)


2014. jún. 1. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Nem tudod kikerülni.
2014. jún. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Úristen, melyik egyetem ilyen elvetemült? Legegyszerűbb, ha az egyetem saját VPN szolgáltatását használod, azt biztos nem fizetős, és a saját szervereiket nem tiltják. De persze ha lebuksz, akkor repülsz, függetlenül attól, hogy milyen megoldással kerülöd meg. Egyszerűbb lenne otthon töltögetni.
2014. jún. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül tiltják, nem akard kijátszani.


A korlátozásoktól függően egyszerűbb, vagy bonyolultabb módon lehet megkerülni, de inkább ne tedd.

2014. jún. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem tudok ingyenes VPN-ről, de ha lenne is, tartanék tőle - minden adatforgalmad rajta megy keresztül, ki tudja, mit "kér" az ingyenességért cserébe. Alternatíva lehetne a Tor, de ez csak TCP forgalmat enged át, és mind az újabb torrent, mind a játékok UDP-t használnak.

VPN-nek hátránya (és ez TOR-nál is adott), hogy megnövekszik a késleltetés, így játék esetén nem biztos, hogy jó megoldásnak számít.

Talán azt próbálhatnád meg, hogy torrentnél bekapcsolod a forgalom titkosítását, évekkel ezelőtt olvastam, hogy UPC-nél segített - ha ez nem jön be, akkor nincs több ötletem.


#2: egyetem saját VPN-jével az egyetem hálózatába tudsz becsatlakozni, ahonnan ugye nem tud torrentezni a kérdező. Azaz csöbörből vödörbe.

2014. jún. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ingyenes vpn: [link]
2014. jún. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"#2: egyetem saját VPN-jével az egyetem hálózatába tudsz becsatlakozni, ahonnan ugye nem tud torrentezni a kérdező. Azaz csöbörből vödörbe."


Nem próbáltad még soha, ugye? Pont ez a lényeg! A korlátozás a kollégiumban van, és a saját tartományt nem figyelik, csak a kimenő forgalmat. Éppenséggel a saját kolim saját hálózatfenntartó csoportjától kaptam a tanácsot, hogy így minden korlátozás megkerülhető, és sikeresen használom évek óta. Mondjuk nem torrentezésre, de arra is jó lenne.

2014. jún. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 P.O.C. ***** válasza:
100%

Gondolom, mert azok is szeretnék használni a netet, akik tanulási, kapcsolattartási célból csinálják. Ha mindenki rárobbanna a torrentre igen csak hamar belassulna a hálózat.


Egyik egyetemista ismerősöm úgy oldotta meg, hogy csinált otthol egy házi szervert, egy betört kijelzőjű laptopból.

Azt az egyetemről VNC -vel tudja irányítani, és arra csinálja a torrent letöltéseket. Miután lejött, áttölti magának FTP -n keresztül az egyetemi gépére. Persze ez csak akkor játszik, ha elég gyors az otthoni neted felöltése. Ha nem, akkor ott vannak a fizetős seed szerverek, amivel ugyan ezt meg tudod játszani.


Ezek a módszerek legálisak, hiszen az FTP nem tiltott, ergo nem fognak miatta kib.@.szni a koliból.

2014. jún. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
@20:37: Már ahol lehet ilyet. Vannak helyek, ahol az egyetemi hálózat maga sokkal szigorúbb, mint a kolis.
2014. jún. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
deluge klienssel próbálkozz én úgy tudom az meg tudja kerülni
2014. jún. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!