Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Örök életű domain címek?

Örök életű domain címek?

Figyelt kérdés
Most ha vásárolnék egy .hu domain címet, úgy egy vagy két évre tudnám regisztrálni. Viszont WHOIS adatokból többször is észre vettem már hogy a 2004 előtt regisztrált domain címeknél nincs lejárati dátum. Olyan domain címek foglaltak amik igazán hasznosak lennének és látszólag nagyon rég, több mint öt éve voltak utoljára módosítva. A kérdésem tulajdonképpen az hogy régen örök időre adták a domain címeket? És ezeket a domain címeket hogyan lehetne megvásárolni?
2014. jún. 5. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy folyamatosan fizeted a fenntartási díjat.
2014. jún. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Attól, aki megvette, és lehet, hogy akkor még így adták az adott honlapon...aztán rájöttek, hogy a business a változásban rejlik.
2014. jún. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem most is örök "életűek". Csak hát valójában nem azé, aki BÉRLI őket. A kulcsszó a BÉRLI-n van, hangsúlyozom...

Valószínűleg régen lecsaptak olcsón minél több domainre, hogy később (most) ki lehessen adni bérbe...

Amúgy nem rég volt, hogy elárverezték talán a sex.com-ot vagy valami ilyesmit jó sok pénzért...

2014. jún. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyébként amihez szerintem hasonlítani lehet, az a lakáseladás/-bérlés... Ott sem a bérlőjé valójában a lakás...
2014. jún. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem nem minden domain foglalt. Inkább csak az értelmes, használható domainekre csaptak le a domain brókerek és árulják átlag 8000$-ért.
2014. jún. 7. 23:18
 6/7 Polipeter ***** válasza:

.hu-t sehogy se tudsz "örökre" regelni.

Még ha 10 évre hosszabbítod a szolgáltatónál se, mer tő minden évbe hosszabbítja, csak nem mondja meg neked

2014. jún. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Régen, mikor megjelentek a domainek, akkor még nem volt lejárati idő, akkor még nem látták benne az üzletet. Majd megjelent, hogy csak éves periódusra lehet venni a domaineket, viszont az előtte eladott domainek örök életűek, hiszen rájuk még nem vonatkozott az éves periódus szabálya.
2014. júl. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!