Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A T-Home Cisco kombi modem/wla...

A T-Home Cisco kombi modem/wlan routeren csak 1 LAN kimenet van. Van egy switch és 4 db. TP-Link wifi-s router. Van-e egyszerű megoldás arra, hogy a Cisco-tól UTP kábellel lekábelezett 3 emelet 4 végpontjának mindegyikén éljen egy-egy wifi-s router?

Figyelt kérdés
2014. jún. 6. 18:42
 1/6 CspCsj ***** válasza:
Írd meg a modem/router pontos modellszámát! (az alján csak szerepel valami a matricán)
2014. jún. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bajban vagyok, mert bár az ilyen típusú Cisco modem/router-t a T-Home évek óta használja(IP TV-re is) és én is sok lakásban aktiváltam ennek a wifi-jét, de mégsem jegyeztem meg a modellszámot. Most messze van tőlem az egész és csak kedden találkozom a problémával, de akkor már élesben. Egy külön kimenetről UTP megy a stb-hoz és egy LAN kimenete van. Ennyi...a webes felületről nincs user, de egy számsor van passnak, ami az alján van.Mind a 4 végpont profin lekábelezett falicsatlakozókra.
2014. jún. 7. 00:02
 3/6 CspCsj ***** válasza:

Gyors keresésre ilyen 1db LAN-os modem/routert nem találtam. (amit nem találok pár perc alatt hagyom, mert akkor órák alatt sem biztos, hogy meglesz)


Elméletileg a switch leossza, legfeljebb a routereknél a WAN beállításoknál Fix-IP-t próbálj mindegyiknek megadni, ha DHCP nem akar működni.

2014. jún. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A tettes Cisco3925. Azért hivatkoztam 1 LAN kimenetre, mert a 4 kimenetből csak 1 használható direkt PC-hez (2 PC nem is működik)és a többi 3 csak stb célra használható(az 1 stb most is direktben kábelezett és működik).

Az az 1 kimenet használható-e egy switch 4 kimenetén keresztül úgy, hogy a kapcsolótól induló kábelek végén wifi router van.

Köszi a segítséget, az utolsó mondatod elmentve, a fix ip járhatónak látszik.

2014. jún. 7. 21:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez így hülyeség. Miért ne lehetne használni a többi portját is annak a modemnek? Szerintem csak gateway-ként van használva, azaz sima modemként és csak azért egy porton használható, mivel egyen keresztül oszt IP-t. Kapcsold be a modem funkciót, és akkor már utána tudsz iktatni egy switch-et, illetve több gépet is. Persze a rákötött wifi-s routereket is majd switch-ként kell használnod, hogy ne legyen semmi probléma, de a modemnek akkor mindenféleképpen el kell látnia a router funkciót, ugyanis az lesz a központi DHCP szerver és az lát el miden eszközt a hálózaton IP címmel.
2014. jún. 23. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"Kapcsold be a modem funkciót" * router funkciót
2014. jún. 26. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!