Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan állítsak be egy routert...

Pocahontas12 kérdése:

Hogyan állítsak be egy routert? (többi lent)

Figyelt kérdés

Informatikai analfabéta vagyok,és vettem ma egy routert. Megköszönném,ha valaki tudna abban segíteni h leírná lépésről lépésre. Nem vezetékes netem van,hanem telefonos,és van a T-Mobile-tól egy 8G stickem. Azért kéne a router,mert a sticket csak egy gépen/eszközön tudom használni. Van 2 laptopom,és egy tabletem.



Köszönöm a válaszokat előre is! :)


UI:. Még ma kéne!



2014. jún. 17. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy olyan routert vettél-e, amibe sim kártyát lehet tenni, mert ha "hagyományos" nethez valót, akkor nem sokra mész vele. Max. a gépen keresztül tudod rákötni, aminek nem sok értelme van.
2014. jún. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Informatikai analfabéta vagyok,és vettem ma egy routert"

Csak úgy bementél egy boltba és simán levettél egyet a polcról hozzáértés nélkül?


Vezetéken érkező internet elosztása routeren:

https://www.youtube.com/watch?v=pIHkpwkI9bk

[link]


De neked mobilinterneted van és egy USB stick fogja a jelet amiben SIM kártya van.

Ehhez olyan router kell amin van USB bemenet


A beállítása pedig:

https://www.youtube.com/watch?v=vOamd7c05Kw

2014. jún. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tengor ***** válasza:

Oké, hogy nem értesz hozzá, de ugye azt te sem gondolod, hogy egyféle routert lehet kapni a világon és mindegyiket ugyan úgy kell beállítani?

Első körben a router pontos típusát leírhatnád.

2014. jún. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 P.O.C. ***** válasza:

Még 3G/4G USB modemeket kezelő router -eken belül sem mindegy, hogy milyet veszel. Ugyanis nem mindegyiket kezelik ezek a készülékek, mindegyik gyártónak van egy kompatibilitási listája, hogy milyen márkájú típusú modemeket támogat.


De már ha így alakult, hogy gondolkodás nélkül beleugrottál az egyikbe, akkor legalább a típusát elmondhatnád. Ugyan ezeket nem egy kaptafára gyártják, mindegyiknek más a menürendszere.


Ha sima routert vettél, aminek nincs USB portja és vezetékes nethez való, azzal jobb ha nem is próbálkozol. Én már többször próbáltam hídkapcsolattal ilyet beállítani mobilnethez sosem sikerült, pedig hidd el én nem ma kezdtem..

2014. jún. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!