Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hol tudom megnézni, hogy...

Hol tudom megnézni, hogy mennyi a világban a mai internethasználat?

Figyelt kérdés
olyanra gondolok hogy megmondja a mai napon az emberek hány GB-t neteztek összesen

2014. jún. 23. 22:30
 1/3 CspCsj ***** válasza:

Ezt szerintem csak becsülni lehet.


Bár vannak az internet exchange pontok, ahol a különböző (országos?) szolgáltatók hálózatai találkoznak. Azok rögzíthetnek ilyen adatokat, de nem tudom hogy összesített táblázat van-e valahol...

Több mint 200 van:

[link]

[link]

2014. jún. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ÉS itt hol írja mert rámentem vagy 5-re és ott se volt semmi azon belüli linkeken se találtam
2014. jún. 27. 19:17
 3/3 CspCsj ***** válasza:

Mindet nem néztem végig, de lássunk párat.

Elsőnek Budapest, csak hogy elkezdjük valahol:

-wikis listában a Hungary sor végén > Official website > a megjelenő oldalon a nagy zöld grafikonon klikk > kiválasztod hogy IPv4 vagy IPv6-os forgalomra vagy-e kíváncsi > megjelennek a grafikonok 5perces/30perces/2órás/havi egységekben Gbit/sec-ben > lehet számolni.

-datacentermap-os térképen egérgörgőt használva Budapestre nagyítva a kis jelzőbóján klikkelve > BIX > középtájon "Links" alatt "Website"-ra klikk és innét hasonlóan az előzőekhez.


Másodiknak Franciákat próbáltam.

-wiki: France-IX - Official website > Traffic statistics > Kész

-datacentermap SFNIX linkeken nem találtam semmit (a France-IX Statistics link viszont egyből odavitt ahova kellett), de pár perc klikkelgetés után Google keresőbe írva: "paris sfenix" első találat a www.sfenix.fr volt > a grafikon felett "Métrologie globale" > kész


Harmadikra menjünk távolabb USA, Ney York.

-wiki: NYIIX link az nincs, de Google-ba írva első találat > Statistics > grafikonra klikk > kész

-datacenter: hát a NYIIX linkek a megfelelő oldalra vittek, de nem közvetlenül a statisztikákhoz. Ehhez még kellett a Technical > Statistics menüpont kiválasztása > grafikon > kész


Ezek nem globálisak, de számolni már lehet vele.

Valahol biztosan van összesített statisztika is, reméljük megtalálod, mert így túl sok meló. (pláne ha pl. afrikai szervereket kell vadászni)

2014. jún. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!