Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Most lett emelve a letöltésem...

Most lett emelve a letöltésem 25 megaról 60-ra, a gépen, amire kábelről megy a net, rendesen bejön a 60 mega, viszont a többi, ami a routerről fogná, csak 20 megat kap. Hogyan lehetne orvosolni ezt a problémát?

Figyelt kérdés
A router 54 megat bírna, úgyhogy azzal elvileg nem lehet gond.

2014. jún. 24. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Wi-Firől vagy kábelről vannak rácsatlakozva?


Ha Wi-Fi-ről: Minél távolabb van a gép annál gyengébb a jel -> kevesebb információ megy át -> lassabban tölt. Főleg az olcsóbb, vagy a szolgáltató által adott routereknél szokott ez probléma lenni.


Ha ez a gond akkor egyszerűen orvosolható, be kell szerezni egy hosszú kábelt és a gépeket rá kell kötni a routerre :)

2014. jún. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Maga a net kábelről jön, viszont routerrel van megosztva a többi gépre. Kb 8 méterre van a router az én gépemtől, ez csak nem olyan nagy táv, h csak úgy elvesszen 40 mega :D Most néztem meg a router beállításokat, és 54 mbps-re van állítva, úgyhogy nem értem, h mi lehet a gond :S
2014. jún. 24. 11:41
 3/4 anonim ***** válasza:

az 54Mbps elméleti maximum, ami a távolsággal, fizikai akadállyal csökken.

Ha a router mellé ülsz a és úgy teszteled a sebességet, az akkor is csak jó esetben max 30-35Mbps-ra képes.

2014. jún. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Lajos54 ***** válasza:

Azt sem szabad elfelejteni, hogy - a kérdésben ott a varázsszó - a többi gépre "megosztva"!


Ha kérsz a kocsmában három sört, és egyedül vagy, akkor három sört ihatsz. De ha hárman vagytok, akkor (hiába hoz a pincér ugyanúgy három sört) csak egy jut fejenként...

2014. jún. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!