Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Bejön a lakásba egy UPC-s...

Bejön a lakásba egy UPC-s koax kábel. Létezik ehhez olyan modem, ami egyszerre biztosít wifin keresztül netet és egy külső USB vinyót is rá lehet kötni, amit wifi-n keresztül láthatok?

Figyelt kérdés

2014. jún. 26. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Van olyan eset amikor maga a szolgáltató ad ilyen modemet.

De másik megoldás, hogy a szolgáltató modeme mögé kötsz még egy routert, ami oszt wifit és van rajta USB port.

2014. jún. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék két eszközt!

UPC azt mondta ilyen nem létezik!

Szóval ha szerinted igen, akkor mond egy típust kérlek.

2014. jún. 26. 13:24
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha van is USB az eszközön amit kihoznak szinte tuti hogy szoftveresen le van tiltva.

Ha nagyon szeretnél hálózatba kötni egy HDD-t, akkor veszel egy NAS-t, vagy egy USB-s routert.


Ezek a szolgáltatós modemek, HGW-k nem igazán arra vannak hogy mindenféle extra funkciókat tudjál használni, hanem hogy a gépedig eljusson az internet.

2014. jún. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

tudom, a UPC-s ingyen modemen az usb az csak arra van, hogy a LAN helyett, ha valakinek nincs LAN csatlakozója


szóval nekem egy eszközbe kéne egy usb-s modem (de nem olyan usb-s, mint a UPC modemje), viszont a UPC-s szerelő azt mondta ilyen nem létezik


most itt valaki azt írta ilyen létezik, de akkor kérem linkeljen már be egyet, hogy mire gondol

2014. jún. 26. 20:38
 5/9 lustig ***** válasza:
nekem usb-s routerem van, de a hgw-m is usb-s, ami tudna fájlmegosztani usb-n. Én azért várom a szoftverfrissítést a hgw-re, h a pppoe passthrough normálisan működjön, vagyis, vagyis h a saját routerem routerként tudjam használni. Én t-homeos vok, remélem a upc-nél jobbak a hgw-k
2014. jún. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Én azért várom a szoftverfrissítést a hgw-re, h a pppoe passthrough normálisan működjön"


Nem akarlak elkeseríteni, de azt még várhatod. A Telekomnak egyáltalán nem célja hogy az ügyfél saját routert használhasson. Hogy miért, azt nem tudom. A szerelő állítása szerint az IPTV miatt van így, mert az nem működne ha csak sima modem módba működne a HGW, de azoknak is agyonbutított HGW-t adnak akiknek nincs IPTV előfizetésük...

2014. jún. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 lustig ***** válasza:
a németeknél a hgw-k tökéletesek, az eszközzel nincs baj amit adnak a t-nél, de a szoftvernek annál inkább sz*rok a magyar telekomnál
2014. jún. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 lustig ***** válasza:
nekem júl. 1-jére ígértek frissítést a pppoe-val kapcsolatban
2014. jún. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 remcelek válasza:

Régi téma, de egy ilyen is megoldhatja a kérdést. Nem kell rögtön nas ;)

[link]

2016. okt. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!