Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha egy barátomnál vagyok, és...

Ha egy barátomnál vagyok, és rácsatlakozom a wifijére, meg tudja nézni utána, hogy milyen oldalakat néztem meg az alatt az idő alatt, és milyen üzeneteket küldtem?

Figyelt kérdés

2014. jún. 26. 21:24
 1/9 Tengor ***** válasza:
Ha a wifi router közvetlenül a modemhez csatlakozik, akkor nem. Ha közbe van iktatva egy szerver, ami logol, akkor a titkosítatlanul küldött vagy fogadott adataidat (HTTPS nélküli oldalak) meg tudja nézni.
2014. jún. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És szállodákban hogy szokott ez működni?
2014. jún. 26. 21:33
 3/9 Tengor ***** válasza:
Olyan adatot, amit nem szeretnél, hogy kikerüljön csak HTTPS-en keresztül nézel meg. Olyan helyre, ahova saját jelszód van csak akkor lépsz be, ha HTTPS a kapcsolat.
2014. jún. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, ha ért hozá, akkor megnézheti.


szerintem légy óvatos... és ne csodálkozz semmin.

2014. jún. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És azt is meg tudják nézni egy szállodában, hogy az e-maileket pontosan melyik eszközről küldték?
2014. jún. 27. 17:50
 6/9 Tengor ***** válasza:

Részben. Viszonylag könnyen meg lehet mondani az eszköz gyártóját és az azon futó oprendszer típusát. Ugyanakkor ha 5 vendégnek van iPhonja és relatíve egyszerre mozognak, akkor nem lehet megmondani, hogy melyik eszközről ment az adás. A hálózatba való ki-be lépéstől esetleg szűkíthető a kör.

Ezek persze akkor igazak, ha feltesszük, hogy a megfigyelt nem akarja a megfigyelőt szándékosan félrevezetni.

2014. jún. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De ha Gmailnél ott van a https, akkor ugye nem tudják elolvasni az üzeneteket?
2014. jún. 29. 21:06
 8/9 Tengor ***** válasza:
Igen, a Gmail csak HTTPS-sel megy. Azt nem tudják lehallgatni (tegyük fel, hogy az SSL biztonságos)
2014. jún. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2014. jún. 29. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!