Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Fent vagy facebookon? Ha...

Fent vagy facebookon? Ha igen, miért? Ha nem, miért nem?

Figyelt kérdés

2014. jún. 28. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Fent chat miatt.
2014. jún. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem, mert olyan tevékenységeket lehet ott végezni, amik engem nem vonzanak. (Pl. szomszéd Mari néni napi 77. álbölcsességét olvasni...)
2014. jún. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Tengor ***** válasza:

Nem. Nem éreztem még szükségét, hogy felkerüljek.

Akivel akarom tartani a kapcsolatot, azzal valódi kapcsolatot ápolok telefonon és e-mailben, az ment FB nélkül is.

"Ismerősök" siralmai nélkül is teljesnek érzem az életem.

2014. jún. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, mert tudom tartani a kapcsolatot olyanokkal, akikkel ritkán tudok személyesen tudjak találkozni. Másrészt hírforrásnak is használom, pl. olyan sportokkal kapcsolatban, amik érdekelnek.


A zavaró tényezőket meg kiiktatom, kb. 10 személy posztjait látom az üzenőfalon, mindent ki lehet szűrni, csak tudni kell használni. Szerintem így reklámok és bosszantó személyek nélkül egész jó arra, amire nekem kell.

Bár a Google+-ot is egyre többet használom.

2014. jún. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Arneal válasza:
Igen: egyetemi csoport miatt.
2014. jún. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen:

Regisztráltam, mert tartani akartam a kapcsolatot ismerősökkel, akik messze laknak és ritkán futunk össze.


Nem:

Kiléptem, mert kezdem unni a sok-sok felesleges reklámot és a sokadjára megosztott "inteligens" POST -okat.

Nameg persze a fiatalok teleszórják "önfotóhülyeséggel" és egyéb "finomsággal". Egymást szapúlják nyílvánosan fenyegetik egymást, meg a másik szüleit szidják és a trágárkodás még csak innen indúl...

2014. jún. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nem. Egyszerűen nincs rá szükségem. :)

Emellett ismered a mondást: ha valami ingyen van, ott Te vagy az áru.

Na de most komolyan: miért adnám ki önként az összes személyes adatomat, az arcképemet, a teljes kapcsolati hálómat, az ismerősökkel való kommunikációm nagy részét, az ismerőseimmel közösen szervezett eseményeken készült fotókat, illetve szinte a teljes online felhasználói viselkedésemet, böngészési szokásaimat egy túl nagyra nőtt amerikai cégnek, egy rakás ország titkosszolgálatainak, meg még a fene tudja milyen harmadik feleknek?

A helyzet az, hogy szerencsém van: nem vagyok rákényszerülve a használatára. Nincsenek olyan ismerőseim, akik képtelenek a Facebook-on kívül kommunikálni, illetve nem is vagyok ilyen szervezetnek tagja.

Sok helyről hallom, hogy már egyes iskolák (egyetemek) is a Facebook-on szervezik meg a dolgaikat, oda teszik ki az órarendet, stb. Nincsenek már levelezési listák, belsős fórumok, stb. Ez véleményem szerint egy rendkívül negatív folyamat. Ennek a folyamatnak a hatására egy idő után megkerülhetetlenné válik a Facebook használata azok számára is, akik amúgy messze elkerülnék. Az emberek nem tehetik majd meg, hogy ne legyen fent azon az Orwell-i borzalmon: ha valamit szervezni akar, azt a Facebook-on keresztül kell intéznie.

A mindennapi kommunikációnk ilyen komoly részét rábízni mindössze egy-két amerikai vállalat rendszerére... Véleményem szerint komoly adatvédelmi és biztonsági kockázatot jelent.

2014. jún. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen.

Van egy szép kis csoportja az osztályomnak, ott lehet mindenről tájékozódni. Az iskolának szintén van.

Az ismerőseim közül bárkit elérhetek, nem kell e-mail címekkel meg telefontszámokkal szórakoznom.

A FaceBook az én személyes kis híroldalam: Az érdekesebb szolgáltatók cikkeit a falamon kézhez kapom. Az ismerőseim közül leiratkoztam mindenkiről, aki nem értelmesen használja a FaceBookot, így ők nem zavarnak.

G.

2014. jún. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!