Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik biztonságosabb tárolás,...

Melyik biztonságosabb tárolás, ha a fáljaimról van egy biztonsági mentés egy külső vinyómon is, vagy ha a fáljaimból egy példány van a Google Drive-on?

Figyelt kérdés

2014. jún. 28. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindkettő egyszerre.
2014. jún. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
65%

A Google Drive-ra (vagy bármelyik másik felhő-alapú tárhelyszolgáltatásra) fontosabb személyes fájlokat kizárólag erősen titkosítva tölts fel!

Ha valamit feltöltesz egy idegen szerverre, egy távoli adatközpontba, afelett már soha nem lesz teljes kontrollod. Soha nem tudhatod, ki fér hozzá. A Google fiókodat feltörő ismerős, a felhasználók fájljai között turkáló rendszergazda, az ilyen-olyan hatóságok és titkosszolgálati szervek, stb. Még ha le is törölsz valamit a távoli tárhelyről, soha nem lehetsz benne teljesen biztos, hogy valóban megsemmisült, nem akad-e belőle még néhány példány valahol arra várva, hogy valaki elővegye...

Nem látsz a jövőbe, nem tudod mi lesz mondjuk 25-30 év múlva. Ne kockáztass feleslegesen! Ne engedd ki a kezedből a kontrollt!

2014. jún. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Csak a fenti kettő összehasonlítását kérdem, nem harmadik lehetőséget!


És lehet hogy nem voltam pontos, de backup szempontból kérdezem, a titkosítás stb. témakör nem érint.

2014. jún. 28. 21:52
 4/8 lustig ***** válasza:

jó, de tudsz csinálni a telefonodban is backup-ot a névjegyidről, sms-eidről, stb- és azt is fel lehet tenni google-re (tudom, téged most ez nem érint).


Viszont szerintem egy fénykép is személyes holmi pl, h mikor kivel, hol voltál. Egy fényképben benne van minden, h mikor készült pl (esetleg h hol), 100%-ig egyetértek az utolsó válaszolóval. A google az amerikai titkosszolgálaté!

2014. jún. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekes, de ez engem most nem érdekel, ha valaki tudna válaszolni az eredeti kérdésre, azt megköszönném!


Ha én tárolom két példányban akkor két példányban megvan, de ha a Google tárolja, azt gondolnám nekik is megvan több példányban, lehet, hogy több mint kettő, és biztonságosabban tudják tárolni vagy visszaállítani. A biztonságot nem úgy értem, hogy illetéktelenek esetleg hozzáférnek, hanem úgy hogy nem veszlődik el, nekem most ez a fontos, és a kérdésem erről szól. Az általam vásárolt eszközöknek nagyobb lehet a meghibásodási valószínűsége, vagy az hogy a lakásomat kirabolják és mindkettőt elviszik, stb. A Google Drive tárhelyében ilyen szempontból jobban megbíznék még egy példányban is, csak ha virtuálisan egyszer van meg, akkor annak az a hátránya, hogyha véletlenül kitörlöm, akkor vége, mert nincsen másodpéldány. Illetve ha valaki betör a fiókomba és törli, de ennek a számítógépemen is megvan az esélye, vagy egy vírusnak. Szóval összességében mit gondoltok? De csak az válaszoljon, aki el tud vonatkoztatni attól a biztonságtól, amit a korábbi hozzászólók írtak, mert az engem nem érdekel abból a szempontból!

2014. jún. 30. 08:19
 6/8 lustig ***** válasza:

mekkora méretű kb? mert 30gb-ig ingyenes a google drive.

Értelem szerűen az a legjobb, ha minél több helyen tárolod az adataid, tehát google drive és vinyó. Terrabájt méretű adatot macerás lehet feltölteni, és anyagilag sem biztos hogy jó az ára. Ált. ilyenkor bérled a helyed, aztán egyszer nem fizetsz, v vmi, és röpül az egész, míg a másikat 1x veszed meg, és te kontrollálsz mindent.

Summa summarum, szerintem külső vinyó legyen

2014. júl. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
látom senki nem akar az eredeti kérdésemre válaszolni :)
2014. júl. 1. 22:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor beszélgessünk arról, mi a kérdésed.


Milyen értelemben érted a biztonságot?

- Adatvesztés szempontjából? Kaptál rá választ. Az a jó, ha minél több helyen tárolod. GD-n is, meg külső vinyón is. Kicsi a valószínűsége, hogy egy időben megy szarrá a kettő.

- Illetéktelen hozzáférés szempontjából? Kaptál rá választ. A felhőtárhely egy idegen gépen van, minimum az üzemeltetői hozzáférnek, a vinyó fizikális őrzéséről pedig te tudsz, illetve neked kell gondoskodnod.

- Milyen egyéb értelmezése lehet még a biztonságnak?


Vagy mi az, amire még nem kaptál választ?

2014. júl. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!