Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Valaki segítene néhány "szaksz...

Valaki segítene néhány "szakszót" megmagyarázni? Turulchan-ról lenne szó

Figyelt kérdés

mit jelentenek az alábbiak: zsálya, bogi, jus b urself, újb*zi, névb*zi, stb, még amit tudtok, azt írjátok le nyugodtan ugysem ismerem őket.

Meg ahogy olvasgattam ott a fonákokat, hát néhány helyen nem értettem, mit írnak - vmi kódokat, érthetetlen mondatokat használnak, amit láthatólag a többiek kentek-vágtak de egy külső szemlélő pedig egyáltalán nem. Itt egy idézett példa: "Anon megírta greentext stílusban a legutóbbi esetet amikor a spaghettizuhanag ezer nap erejével tört ki a nadrágja toldalékaiból?"

Meg hasonlók, namármost ez mi? A hozzászólásokból, fonákokból azonban le lehet szűrni, hogy arra az oldalra életunt, lúzer, nemnormális, elmebeteg, perverz, drogos egyének járnak, én szerencsére csak látogató voltam ott, vélhetőleg utoljára, de végleges távozásom előtt még meg szeretném érteni miről is szólt a diskurzus az oldalon...



2014. júl. 2. 17:10
 1/6 A kérdező kommentje:
senki? biztos van itt turulchan-os, érzem! :D
2014. júl. 3. 20:21
 2/6 anonim válasza:

bogi: random leány, olyan a használata, mint a peti, máté, márk, gyakran használt nevek


jus b urself: just be yourself --> (csak) légy önmagad


újb*zi: akkor használják, mikor valaki akkor értesül egy olyan dologról, amit már mindenki tud (vagy mindenki tud, aki már régebb óta látogatja az oldalt)


névb*zi: igazából ezzel még nem találkoztam sehol, de ha tippelnem kell, akkor vagy olyankor használatos, ha valaki névnek beír valamit, vagy ha valahol valami xXGGFeederAnonHUNXx nevet ad magának


darázs/undarázs: underage --> kiskorú


"Anon megírta greentext stílusban a legutóbbi esetet amikor a spaghettizuhanag ezer nap erejével tört ki a nadrágja toldalékaiból?":


- Anon a turulchan egyik embere, a szó az anonymousból ered, amit minden kommentelő kap névnek, tehát mindenki Anon, egyfajta "Béláim az úrban!" :D


-greentext stílusban: a chaneken használatos idézőjel, ">". Ha közvetlenül ezután írsz valamit, az zölden jelenik meg, pl.:

>implikálja, hogy blablabla


-spagetti a nadrágban (vagy bárhol): ha valaki valami olyasmiről beszél, ami kínos lenne számára, de nem is veszi észre magát, akkor az a spagetti, vagy valami ilyesmi, ez már bonyolultabb



Magyarul valaki korábban megírta egy nagyon kínos esetét.


Mondhatni látogató vagyok én is, de azért várom, hogy op egy nap majd szállítani kezdi a lulzt.


op: original poster --> aki indította a fonákot


szállítani: talán az "idehozniból" származhat, idehozni nekünk a turulchanre


lulz: valami, amin jót derülhetünk



Szívesen :DD

2014. júl. 18. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! ám még most se értem mért kell ilyen spagettizuhatagos kódneveket, szinonimákat használni...
2014. júl. 18. 14:30
 4/6 anonim válasza:

Ja igen, bocs, a zsálya pedig az, amivel Anon s*ggét kell kezelni, ha k*csög :333


Hogy miért? Jó kérdés... Az egész a 4chan nevű oldalból indult ki, azóta a magyaroknál volt már lóhere, turul, minden, ami csak kell, a sajátos nyelvezet a 4chanen használt stílus honosítása, négykislányon kell körbenézni, minek a kódolt nyelv peti ellen.

2014. júl. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
és ahhoz mit szólsz hogy ott mekkora idióták lúzerek vannak? valamit írtam már nem emlékszem mit, (nem személyesset), és egyből nekem estek, mint a kutyák, mindennek lehordtak, mert nem azt gondolom mint ők... :D
2014. júl. 18. 19:51
 6/6 anonim válasza:

"és egyből nekem estek, mint a kutyák, mindennek lehordtak, mert nem azt gondolom mint ők"


Ismerős a helyzet, bár ez nagyjából mindenhol így van.

Elég egyszerűen figyelmen kívül hagyni őket, van más is, amit szabadidődben csinálhatsz, felesleges rájuk pazarolnod :D

2014. júl. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!