Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Youtube direkt nem tiltja...

A Youtube direkt nem tiltja le azokat a videósokat szerzői jogok miatt, akik partnerek mert pénz kell a Youtubenak?

Figyelt kérdés

A híresebb videósok Hollywood newa agwncy Dancsó péter, ezek beraknak híres előadó zenéét a videók alá pl. Aviici.

Nem titltják, törlik a videót.

de ha egy kisebb videós bezzeg, egyből törli a Sony meg UMG meg bárki...


direkt lehet nekik Aviici meg hasonló zenészek zenéjét használni?



2014. júl. 7. 06:08
 1/3 anonim ***** válasza:

szanalmas sokszor a you, sajat zene mixem felismerte vminek (koze nem volt hozza) aztan jott a fenyegetes...

felteszek vmibol magyarul 1 vicces reszt, mivan? Mo n letiltva, mashonan nezheto, mas nyelven siman nezheto itt...

2014. júl. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2xSü ***** válasza:
100%

A szerzői jog nem azt jelenti, hogy a világon mindenkinek tilos a szerzői jog alá tartozó zenéket használnia, hanem azt, hogy a zene felhasználásához megfelelő licenszjogokat kell szerezni (vásárolni).


A Youtube esetén erre két mód van:

1. A megfelelő csatornákon – gondolom itt Magyarországon az Artisjus lesz az – licenszeled az adott zenék használati jogát, és akkor használhatod – jó pénzért – a szerződésben szereplő zenéket.

2. Ha Youtube partner vagy – gondolom Dancsó ezt az utat választotta –, akkor a partnerprogramból származó bevétel egy részét megoszthatod a szerzői jog birtokosával, azaz kvázi használati jogot tudsz így vásárolni az adott zenéhez, filmrészlethez, stb…


Ha a Youtube-on múlna, akkor gondolom egyetlen videó sem lenne tiltva, törölve, némítva, hiszen a Youtubenak minden látogatás fontos. A kiadók miatt van ez a hercehurca, ami hogy mennyire etikus, mennyire nem, az lehet érdekes kérdés, mindenesetre azért nagyjából indokolható a dolog. A Youtube tehát kénytelen volt szerzői jogi aspektusból is vizsgálni a videókat. Mivel komolyabb igény van szerzői jog által védett tartalom felhasználására, így kellett valami automatikus szerződéskötési lehetőséget beépíteni a rendszerbe. A dolog egyelőre így van megoldva, akinek bevétele van a videókból, attól lehet levonni pénzt. Akinek nincs, attól természetesen nem, ő oldja meg magánúton a megfelelő jogok beszerzését, illetve annak bizonyítását, hogy ő ezt megtette.


Röviden: Dancsó Péter azért tudja használni a videóiban a szerzői jog által védett zenéket, mert fizet érte.

2014. júl. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kérdező: HollywoodNewsAgency-nek sem véletlenül lett új intrója, szerzői jogok miatt. A másik, Rossz PC Játékok-nál is volt ezzel probléma. Az, hogy Dancsó Péter, hogyan oldotta meg, az már jó kérdés, de nála is voltak problémák: valaki nem bírta a kritikát és ezt, jelentette is a Youtube felé. Ha megnézed a videóikat, akkor te is rájössz, hogy nekik is voltak problémáik vele.

A Youtube-nál, én is jártam hasonlóval: egy rádióadást töltöttem fel (engedéllyel rendelkeztem vele). Volt gond, az egyik résszel kapcsolatban: valamelyik sorozat intrója hallható volt benne. Én nem vágtam ki, de meg is bántam, mert a Youtube, azonnal jelzett. Mi tagadás, a sorozat részei, fel voltak töltve a Youtube-ra (és igen, benne volt az intró is, teljes egészében). Fura ez a YouTube... .

2014. júl. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!