Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi alapján azonosítja egy...

Mi alapján azonosítja egy adott weblap, hogy ugyanarról az eszközről szavazok egy kérdésnél?

Figyelt kérdés
Itt a házban van egy router, itt jön be minden készülékre a net. Na most én szavaztam egy weblapon wifi-n át okostelefonról. Ezután szavazni akartam újra ugyanott az asztali gépről is, de nem engedi, mert azt írja hogy én már szavaztam. Ha megváltoztatom az IP-t, át tudom verni a weblapot? :)

2014. júl. 10. 22:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és azt írja, hogy erről az eszköztől már szavaztál... pedig nem is arról szavaztam, hanem a mobilomról.
2014. júl. 10. 22:10
 2/11 anonim ***** válasza:
IP és cookie-k. Más módon nem tud azonosítani. Ha IP-t váltasz, és az oldal cookie-jait kitörlöd, akkor technikailag nem lehetséges, hogy felismerjenek. Persze kérdés, hogy lehet-e egy netes szavazás olyan fontos, hogy csalni kelljen...
2014. júl. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg akkor IP alapú a dolog.
2014. júl. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Megváltoztattam az IP-t ez alapján a videó alapján: https://www.youtube.com/watch?v=F89Mb_u5UEQ


És elment a net... úgyhogy visszaállítottam.

2014. júl. 10. 22:37
 5/11 anonim ***** válasza:
Az IP megváltoztatásához csak annyit kell csinálnod, hogy újracsatlakozol a szolgáltatóhoz. Legegyszerűbb, ha újraindítod a routert.
2014. júl. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A sütiket is töröltem de nem sikerült továbbra sem a szavazás :S
2014. júl. 10. 22:41
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem, akkor újraindítom. Remélem működni fog, köszi :)
2014. júl. 10. 22:41
 8/11 anonim válasza:
De mivel ügye a routeren keresztül 2 eszközön jelentkeztel nem az ezkosz ip jet ismerheti fel mert 2 gépnél nem lehet egy ip je tehat a router ipje alapján ismer fel ezt azt jelenti hogy be kene menned a router bealitasaiba es ott megváltoztatni a router ipjet de ha nem értesz a routerekhez inkabb ne alitgasd szerintem ;)
2014. júl. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nos, kipróbáltam, hogy a routert áramtalanította fél percre, hátha új IP-t kapok. De nem, ugyanaz maradt. Sajnos nem értek hozzá, ráadásul a router beállítások le vannak jelszóval védve, mert apám az itthoni informatikus, majd őt megkérdem inkább holnap.
2014. júl. 10. 22:49
 10/11 anonim ***** válasza:
Az oldal a router IP jét jegyezte meg ez nem a leg hatékonyabb. Sokkal hatékonyabb a MAC alapján működő dolgok.
2014. júl. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!