Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi lehet a gond az internet...

Mi lehet a gond az internet kapcsolatommal?

Figyelt kérdés

Sajna mostanság gyakran szakad meg a netem, illetve néha előtte "csak" belassul és produkál 1000-1500 ms pinget (normál esetben 9ms-12ms szokott lenni, több mint egy másodperc az nevetségesen sok viszont).


Volt egy pár nap, mikor nem jött elő a gond, de ma megint elkezdte. Amikor ez van, akkor a routert sem tudom elérni, állandóan ki-be kell kapcsolnom a modemet, routert, Windowsban le kell tiltanom a hálókártyát, majd engedélyezni, aztán talán helyrejön pár percre, vagy nem. Két dologra gyanakszom, elsősorban a routeremre, illetve arra, hogy az nem bírja a hőt. Bár most próbálom hűteni, nem változott a helyzet.


Látszólag mindkét eszköz hibátlanul működik a LED-ek szerint. Szolgáltatót még nem hívtam fel, viszont beszéltem más környékbelivel, akik ugyanennél a szolgáltatónál vannak (HFC Network) és nincs problémájuk.


Egyszer egyébként úgy egy héttel ezelőtt közvetlenül a hálókártyába dugtam a net kábelt, akkor ment a dolog. de mivel eléggé kiszámíthatatlan, mikor megy, és mikor nem, nem tudtam 100%-ban meggyőződni arról, hogy a router a vétkes. Reseteltem is már, gyári beállításokat visszaállítottam, de nem segített.


Most kb. minden 10-15 másodpercben látom, hogy elmegy, majd visszajön. Amennyiben ezt a kérdést olvassátok, szerencsém volt...



2014. júl. 20. 17:12
 1/2 anonim válasza:
Nekem is ugyan ez a problémám volt, betelefonáltam a szolgáltatóhoz, babráltak valamit maguknál (ki sem jöttek hozzánk) és pár óra alatt helyrejött. Ez kb 3 hónapja volt, azóta semmi gond nincs vele.
2014. júl. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én akkor, mikor ezt írtam, bekötöttem közvetlenül a gépembe a netet, és jó lett némi babrálás után. Aztán később visszacsatlakoztattam a routerbe és azóta jó. Remélem, így is marad.
2014. júl. 24. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!