Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » HELP! Wifi antennán keresztül...

HELP! Wifi antennán keresztül jön az internet és azt szeretném megosztani. Csak nemtudom, hogy álljak neki?

Figyelt kérdés
Az internetünk wifin keresztül jön hozzánk tehát igy internetkábelünk (LAN kábel) nincs. Ha routerrel szeretném megosztani abba ugye csak lan kábelt lehet beledugni . Esetleg valakinek valami ötlet , hogyan lehetne a wifit wifiként megosztani ? A windows 7 virtuál routert ismerem az csak gépnél működik !

2014. júl. 23. 10:34
 1/5 CspCsj ***** válasza:

A mostani router-ek többsége tud wifin is kapcsolódni más wifi router-hez (WDS, Bridge mode, Extender stb.)

Pl. egy TP-Link-hez itt van video:

http://www.youtube.com/watch?v=OWVPZSQqUZg

2014. júl. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:

Ha koax kábelen jön a net és az megy közvetlenül a számítógépedbe, egy Wi-Fi kártyába, akkor WISP kliens routert kell venned.


Pl. a TP-Link TL-WR843ND képes arra, amit szeretnél. Befogja a vezeték nélküli netet megossza és továbbszórja Wi-Fi -n és vezetéken.

2014. júl. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2014. aug. 18. 13:23
 4/5 A kérdező kommentje:
Amúgy lényeg az, hogy ezzel amit fogok wifi jelet azt tudom osztani is ? :D ehez semmi féle internet kábelt nem kell beledugnom ugye ? Mert ugy nem vezetékes netem van hanem jgy fogom ingyenes netet . Bocs csak nagyon amatőr vagyok ebben a témában !
2014. aug. 18. 13:27
 5/5 CspCsj ***** válasza:

Amelyik router támogatja az természetesen wifi-n tovább is tudja osztani a netet.

Mostanában TP-Link és Tenda routerek fordulnak elő az ismeretségi körben (biztosan az alacsony áruk miatt) ezek többsége képes ilyesmire.

2014. aug. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!