Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kaptam egy fekete dobozt...

Kaptam egy fekete dobozt (modem) a digitől. Van benne 4 hely LAN - oknak. Hogyan lehet megosztani a netet több számítógép között vele? Vagy ahhoz mindenképpen router kell? Akkor miért van ennyi hely? Mert így mindig csak egy valaki tud netezni.

Figyelt kérdés
2014. júl. 25. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:
lan kábellel meg tudod osztani vezetékesen rputerrel pedik vezeték nélkül
2014. júl. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem, amit mondtál. Van egy modemem amit a digitől kaptam, de azzal nem tudom megosztani a netet, mert hiába dugom be a mindhárom gép kábelét, mindig csak egy gépen lehet netezni. Beírom a felh. és jelszót és annyi.
2014. júl. 25. 21:07
 3/3 P.O.C. ***** válasza:

Igen, mindenképp router kell. Ha csak vezetéken akarod megosztani, akkor vezetékes router, ha vezetékesen és Wi-Fi -n egyszerre, akkor Wi-Fi -s router.


Amúgy szolgáltatód eszköze gyakorlatilag modem-router (volt eredetileg), de szolgáltató kigyomlálta belőle a router funkciót. És ezt nem lehet visszaalakítani sehogy, mert le van kódolva.

2014. júl. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!