Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Bankszámla és bankkártya...

Bankszámla és bankkártya nélkül lehet PayPalra "egyenleget" gyűjteni?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy alapvetően félreértettem a PayPal lényegét, de ahhoz, hogy PayPalos kifizetéseket fogadjak (pl. az Amazon Mechanical Turktől vagy Kickstarterön), ahhoz mindenképpen kell a PayPal profilom mögé egy létező bankszámla? A PayPal maga, mint fizetési oldal nem tárol "PayPal kreditet"? A bankszámlákkal az a baj, hogy nekem nincs, de ha csinálnék egyet, akkor annak is van kezelési meg másféle költsége, tehát egy folyamatos, igaz alacsony kiadást jelent a fenntartása, csak azért, hogy bárminemű online "bevételt" tartsak rajta.


Vagy ha PayPallal ez nem lehetséges, milyen más "online" fizetési módok léteznek, amik után a "bevételt" el tudom vásárolni online? (Nem akarom se valós készpénzre váltani, se valós bankokban tartani.) Én csak a különféle bitcoinokat ismerem, de az Amazon pl. nem fizet bitcoinban. Csak azért kérdezem, mert gondoltam megpróbálok némi "aprót" gyűjteni online, a pókerezés ugyanis nem az én asztalom.



2014. júl. 26. 13:33
 1/3 anonim ***** válasza:

A kérdésre a válasz: Igen, lehet.

Bővebben:

A paypal-en többféle számlát lehet nyitni, van üzleti célokra, van nagyobb és kisebb cégeknek és van egyéb hétköznapi dolgokra. A nem hétköznapi számlákhoz már komolyabb hozzáértés szükséges abba nem mennék bele. A hétköznapi számláknak két féle állapota lehet: Verified vagy Non-verified. Ez annyit jelent hogy a számlád össze van-e kötve az dombornyomott bankkártyáddal és hogy ezt elfogadta a paypal ezennel hivatalosan is létezik az online egyenleged. A non-verified állapot akkor jön létre ha nem adtad meg a valós bankkártya adataidat.

Namármost én nem tudom hogy mennek a dolgok az amazonon meg egyéb hasonló oldalon, annyit tudok hogy vannak ahol követelmény hogy verified legyen a bankszámlád különben nem fizetnek ki. Ez biztos h fel van tüntetve a fizető cég honlapján.

Másodsorban a paypal nem egy "fizetési oldal" hanem egy online bank. Ugyanolyan bank mint más csak annyi különbséggel hogy ez az interneten van de ettől függetlenül valós tranzakciók vannak és valós pénz forog itt nem kreditek.

Ha te nyitsz egy bankszámlát annak a fenntartásáról az illető banknál (ahol nyitod) tájékoztatnak. Normál betéti kártya esetén alapesetben nincs külön kezelési költség de az automatánál általában még azért vesz le pénzt a kártyáról (egy fix kis összeget) hogy megnézd mennyi pénz van az egyenlegeden.

Abban az esetben ha össze is kötöd a kártyádat a paypal-el a kettő ugyanugy egymástól független egyenleged lesz, az összekötés azért jó mert a paypal-ről bármikor pár kattintással utalhatsz át pénzt a kártyádra amit felhasználhatsz mint valós pénzt. Természetesen nem kötelező átutalni a pénzt maradhat a paypal egyenlegeden is amit majd elvásárolhatsz online is ahol lehet paypal-al fizetni.

Olyan webshopokban ahol nem lehet paypallal vásárolni de valós bankkártyával igen, ott átutalod a pénzt egyik egyenlegről a másikra és mehet is a vásárlás. Ez a paypal. Nagyon egyszerű megtanulni a használatát.

Ha te játszani akarsz meg bitcoinokkal meg mittomén mikkel akkor a paypal nem neked való. A paypal egy valós bank amiben valós pénz van, nem "játékzsetonok".

Kb ennyi, remélem kimerítő választ adtam, ha van még kérdésed válaazolok ha tudok.

2014. júl. 31. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azt azért szeretném hozzátenni, hogy a bitcoin sem "kredit", valós, bár fluktuáló átváltási rátája van rendes fizikai pénznemekre. Lehet venni és eladni, tehát nem hülyeség az sem.


A választ köszönöm.

2014. okt. 9. 12:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy szóval sem mondtam hogy a bitcoin hülyeség még ha úgy is tűnik. De a paypal komolyabb vállalat, és máshogy kezeli a pénzt.
2014. okt. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!