Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem sikerül az egyik gmail...

Nem sikerül az egyik gmail fiókból a leveleket importálni a másikba. Segítesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A problémám a következő. Volt korábban két email fiókom (különbözőek), de rávettek engem hogy csináljak már egy rendeset, egy gmail-t (hozzáteszem igazuk volt, szvsz a gmail a legjobb levelező program). Előre leszögezem hogy nem igazán értek az ilyen dolgokhoz, de valahogy sikerült azt megcsinálnom, hogy valami pop3 segítségével a korábbi két email címemről a bejövő és a kimenő leveleket importáltam vagy átmásoltam a két címről az új gmail fiókomba, SŐT, a további leveleket is átmásolja (de fontos, hogy NEM átirányításról van szó). Ehhez meg kellett adnom mindkét helyre a jelszavamat, tulajdonképpen - ha jól értem - akkor a gmail bizonyos időközönként (kb óránként) belép ezekbe a fiókokba és az új leveleket letölti.

Nos, úgy alakultak a dolgaim, hogy szükségem lett egy "hivatalosabb" email címre, ezért csináltam egy másik gmail fiókot is. Mivel vannak korábbi levelek, beszélgetések amik fontosak nekem, ezért ugyanezt a pop3-as "importálást" szerettem volna elvégezni a két gmailem között. Közben eltelt egy kis idő, és a gmail pop3-al kapcsolatos súgója már magyar nyelven is elérhető - korábban amikor először csináltam ezt még csak angolul volt -. Szóval megpróbáltam ugyanezt megcsinálni. Az új gmailembe rámentem a beállításokban oda ahova kell, pop3 fiók felvétele, beírom a korábbi gmail felhasználónevemet, a jelszavát, majd kiírja hogy nem sikerült. Ezek után kapok egy emailt a google-től a korábbi gmailemre, hogy figyelem, valaki megszerezhette a jelszavamat, mert próbáltak "belépni" hozzám, változtassak jelszót baj van(...). Mivel egy gépről egymás után lépek be a két gmailembe nyilán az ip-cím azonos, de nem értem hogy min akad ki. Lényeg a lényeg hogy nem engedi megcsinálni. Pedig a magyar súgóban olvastam hogy két gmailes fiókkal gond nélkül meg lehet ezt csinálni.

Elnézést ha kicsit hosszú voltam de próbáltam a problémát részletesen és érthetően leírni. Előre mondom hogy ezt szeretném elérni (levelek másolása) nem elég nekem az átirányítás mostantól. És abba se kössetek bele kérlek (akinek inge vegye...) hogy minek ennyi email cím (mondjuk azért mert sok helyen korábbiakat adtam meg és sok ember is a régebbieket ismeri, és nem tudom mindenkinek elmondani hogy változott stb...)

Köszi előre is a válaszokat!!! :)



#importálás #Gmail #átirányítás #IMAP #POP 3 #levelek importálása #levelek másolása
2014. júl. 31. 20:27
 1/1 anonim ***** válasza:
Használj levelezőklienset. Ezekből a legjobb a Mozilla Thunderbird. Letöltöd, aztán a máshol levő leveleidet importálod bele. A másikat a webesen kell beállítani, a levelezőbe IMAP vagy POP3 hozzáféréssel. A Gmail nagyon jó ebből a szempontból is, nekem megjelenik az egyik postafiók az okostelefonban (IMAP-pal), a számítógépen a Thunderbirdben (POP3), valamint a webesen is, ez a fő fiók.
2014. dec. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!