Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Okozhat bármilyen problémát...

Okozhat bármilyen problémát az UTP kábel kötése? (lent)

Figyelt kérdés

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a router->gép közötti kábelezést egyenes kötésű kábellel oldottam meg [zöld-fehér--zöld, narancs-fehér--kék, kék-fehér--narancs, barna-fehér--barna).

Nos idáig rendben van, de a kérdés, hogy ez okozhat bármilyen problémát a működésben? (még egyszer a gép és a router közötti kábel]


Remélem érthető volt ahogy leírtam.


A választ előre is köszönöm!



2014. aug. 3. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy ha minden oldalon ugyanaz a színsorrend, akkor nincs gond.
2014. aug. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 P.O.C. ***** válasza:

Ez a fajtát már nem használják úgy tudom. Persze attól még jó. A mostani egyenes kábeleknek ez a színsorrendje:

(Az érintkezőkkel szembeni oldalon balról jobbra)

- Narancs fehér

- Narancs

- Zöld fehér

- Kék

- Kék fehér

- Zöld

- Barna fehér

- Barna


A pontos elektronikai hátterét nem ismerem, de okkal csavartak a kábelek, valami interferenciát küszöbölnek így ki. Pár méterig bármilyen színsorrend jó, ha mind a két oldalt azonos. Hosszabb kábeleknél okozhat csak gondot.

2014. aug. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. aug. 6. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!