Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi lehet a baj? Nekem egy...

Epersuti00 kérdése:

Mi lehet a baj? Nekem egy olyan problémám lenne, hogy van egy TPLINK WR740N márkájú routerem ami már volt üzemelve korábban de elköltöztünk, és új netet kötöttek be

Figyelt kérdés

ehhez már egy fekete modemet kaptunk azonban a másik lakásban csak egy kis fehér dobozka volt két dugóval egy net és egy vezetékes telefon. Mindent összekötöttem, beállítottam létre is hoztam az új hálózatot és észleli a telefon is de net nem jön át rajta.A laptopon viszont működik ha rácsatlakozok a wifire. Mindent jól dugtam össze de mégsem működik..

Mi lehet a hiba?:/


2014. aug. 3. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


az a mostani fekete modem, az egy kábelmodem? Tehát a tv kábele bele van dugva, (koaxiális kábel, koax kábel így is hívják)

2014. aug. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen !
2014. aug. 3. 20:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Hurrá!

Van olyan számítógép jelenleg otthon amire ez a fekete kábelmodem rá van csatlakoztatva Ethernet kábelen keresztül! és van azon a számítógépen rajta internet?

2014. aug. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, a laptopomra van rácsatlakoztatva és ott működik is:)
2014. aug. 3. 20:54
 5/7 anonim ***** válasza:
de Ethernet kábelen keresztül van a laptopodra rácsatlakoztatva a kábelmodem?
2014. aug. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen Ethernet kábellel van a modem a géphez csatlakoztatva
2014. aug. 3. 21:00
 7/7 anonim ***** válasza:

tökéletes

akkor három dologra lesz szükséged:

-a kábelmodemből kijövő Ethernet kábelt dugd a router WAN csatlakozójába

-a router egyik LAN csatlakozójából vezess egy Ethernet kábelt a laptopod Hálózati kártya csatlakozójába.

-helyezd áram alá a routert , várj míg "feláll" és a laptopon nyiss meg egy böngésző ablakot. A böngésző cimsorába írd be a router alján egy matricán látható IP címet. Ez ha jól emlékszem 192.168.0.1

De lehet 192.168.1.1

Ha egyik módszer sem működne, írd be ezt: tplinklogin.net


Fel kell jönnie egy párbeszédablaknak ahol kér egy felhasználónevet és egy jelszót. Ez szintén a router alján a matricán található. Általában admin/admin


Ha mindent jól csináltál, belépsz a router belső menüjébe egy zöld-fehér-fekete angol nyelvű menübe. Ebben a menüben kell elvégezni azokat a beállításokat amit az előbb linkeltem a kábelmodemre vonatkozóan:

[link]

2014. aug. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!