Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Dovecot, postfix, roundcube-ho...

PHP de kóder! kérdése:

Dovecot, postfix, roundcube-hoz csoport letrehozasa a felhasznalokbol korlatozassal kerdojel is kell bele ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


dovecotot, postfixet es roundcube-ot hasznalok levelezeshez, es a kerdesem az lenne, hogy letre lehet-e hozni csoportokat a helyi felhasznaloimbol olyan korlatozassal, hogy a csoportnak ne tudjon mindenki kuldeni, csak az, akinek jogosultsaga van ra, es a tagok ertelemszeruen ne latszodjanak a level kuldesekor.


Peldaul lenne egy mindenkinek csoport, amiben mindenki benne van, lenne egy domain1 csoport, domain2 csoport stb.


Koszi a valaszokat.



2014. aug. 6. 20:18
 1/10 A kérdező kommentje:
miert kotelezo a kerdojel?
2014. aug. 6. 20:20
 2/10 anonim ***** válasza:

"miert kotelezo a kerdojel?"

Azért mert gyakoriKÉRÉDÉSEK ;)


"hogy letre lehet-e hozni csoportokat a helyi felhasznaloimbol"

Egyik megoldás a mail alias - ez egy olyan "virtuális" levelezési cím, ami a rá érkező leveleket valós, létező fiókokra továbbítja.


"es a tagok ertelemszeruen ne latszodjanak a level kuldesekor. "

A mail aliasnál csak a csoport e-mail címe, és az adott tag e-mail címe látszódik.


"hogy a csoportnak ne tudjon mindenki kuldeni, csak az, akinek jogosultsaga van ra"

Valamilyen postfix policy daemonnal - policyd, postfwd - vagy filterrel oldanám meg (bár eléggé manuális megoldás, mert ha az aliasba tartozók köre módosul, azt nemcsak a levelezőszerver adatbázisában kell módosítani, hanem a policydaemon/filter konfigurációjánál is).

2014. aug. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
a csoportba nyilvan nem egy felhasznalo lesz, tehat az alias nem lesz jo
2014. aug. 6. 21:37
 4/10 A kérdező kommentje:
vagy tobbet is meg lehet adni? hmm... kiprobalom, koszi
2014. aug. 6. 21:38
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy aliashoz rendelhető több cím is.
2014. aug. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

a virtual_aliasesban nem lehet tobbet megadni, ezt kiprobaltam


nem tudom, hogy a /etc/aliases-t figyelembe veszi-e, ezt is letesztelem (gyanitom, hogy nem)

2014. aug. 6. 21:54
 7/10 A kérdező kommentje:
nem, igy az aliases nem jarhato ut
2014. aug. 6. 21:58
 8/10 anonim ***** válasza:

"a virtual_aliasesban nem lehet tobbet megadni, ezt kiprobaltam "

Célcímnek - akár adatbázist (alias tábla), akár állományt használsz - megadhatsz többet is. Vesszővel kell őket elválasztani.


Ha állományt használsz, ne felejtsd el a postmap-et kiadni.

2014. aug. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Itt írnak róla:

[link]

tessék elolvasni a manualt:

[link]

2014. aug. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
adatbazist hasznalok, megprobaltam a vesszot, de nem sikerult, kuldott vissza egy levelet, hogy ismeretlen a cimzett, szerintem egy e-mail cimnek vette, majd megnezem a logot
2014. aug. 7. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!