Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kaptam egy sms-t, ez átverés...

Kaptam egy sms-t, ez átverés vagy mi?

Figyelt kérdés

sms: you cell# won $1.5M dollar in the coca cola promo sa. to claim visit [link] & click on claim enter your ref [valami kód] for info vall [külfödli telefonszám]

na ez most mégis mi? :D



2014. aug. 7. 19:15
 1/8 A kérdező kommentje:
ja és a legjobb hogy pont vettem akkor a tescoba egy kólát o.O
2014. aug. 7. 19:17
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy kamu. Gondolod ha ilyen promo lenne, akkor:

-nem hirdetnék mindenhol

-magyar piacon is dollárban lehetne nyerni

-magyar piacon is angol SMS-t küldenének

-tudnának arról, hogy cola-t vettél

Biztos majd meg kéne adni valami adatot, pl bankkártya számaidat mondván kis előleg kell ahhoz, hogy kifizessék, vagy hasonló lehúzás...

2014. aug. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Na szerinted?
2014. aug. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a weboldalra belehet írni egy kódot amit smsbe kaptam szerintetek megnézem hogy mi az? o.O
2014. aug. 7. 19:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne, mert biztos átverés. Az is lehet, hogy vírust töltesz le, de egy biztos: tudni fogják, hogy komolyan veszed az ilyen üzeneteket, kód alapján tudnak azonosítani.
2014. aug. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
oké nem próbálom meg de nem értem hogy miért pont nekem küldtek sms-t o.O honnan szedték a számom egyáltalán o.O
2014. aug. 7. 19:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Pl. úgy, hogy elküldték az SMS-t egy rakás random számsorra.

G.

2014. aug. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
50%
Honnan tudják a számod?Illegálisan LESZEDIK valahonnan,felhívnak.SMS-t küldenek?beveszed,meggazdagodnak,ÉS MÉG vagy vírust kapsz,vagy ameddig meg nem halsz,és ez a számod azt az x forintot szedik tőled naponta/hetente/HAVONTA/2 HAVONTA STB.!
2014. szept. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!