Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A routeren lévő enthernet...

A routeren lévő enthernet csatlakozó nem elég. Melyik az az eszköz, amelyikkel meg tudnám növelni az enthernet csatlakozók számát?

Figyelt kérdés

A routeren 4 csatlakozó van, de én 8-at szeretnék rákötni a hálózatra. A wifi-s megoldás nem jöhet szóba.

Melyik az az eszköz, amelyik ezt lehetővé teszi, a hub, vagy a switch? Nem tudom, csak egy tipp volt.



2014. aug. 10. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:
lan portból kikötsz egy switchet.
2014. aug. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2014. aug. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Switchnek hívják. Van 5-ös, 8-as, 16-os stb. A routert az egyik Ethernet csatlakozóján keresztül összekötöd a switch tetszőleges Ethernet portjával, és onnantól kezdve a switchbe is dugdoshatod a számítógépektől vagy más switchektől jövő kábeleket.
2014. aug. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 P.O.C. ***** válasza:

A switch lesz a te eszközöd. HUB -ot szerintem már nem gyártanak. Lényegében csak a annyi a különbség a kettő között. Hogy a Switch megjegyzi a fizikai címeket, és csak a címzettnek küldi a csomagot, ezzel szemben a HUB, minden csomagot elküld minden gépnek, terhelve ezzel a hálózatot felesleges csomagvizsgálatokkal és forgalommal.


Amit előttem linkeltek az egy router. Persze megoldható azzal is, de ha már van egy a hálózatba, akkor csak tovább bonyolítod vele a dolgokat. Ezért a switch lesz a jó választás.

[link]

2014. aug. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!