Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van - e remény a router...

Van - e remény a router nélkülieknek?

Figyelt kérdés

2014. aug. 13. 19:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mire?
2014. aug. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Jessz.... de gyors vagy :-)
2014. aug. 13. 19:56
 3/15 A kérdező kommentje:
Nekem nincs routerem, csak egy kábelmodem. ( Tv, telefon, internet jön a kábelen. ) És nincs seedelés sem, mert nem tölt vissza semmit. Az Utorrent sebesség kalauza szerint nincs nyitott port. Olvasom, hogy sok más ember is küszködik a seedelési lehetőség hiányával, de nekik mindig a routerrel kapcsolatos beállítások megváltoztatását tanácsolják. Na jó, de velem mi lesz?
2014. aug. 13. 19:57
 4/15 soccerway ***** válasza:
itt teszteld a portot: [link]
2014. aug. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Neked egyszerűen nincs ilyen problémád, max a Windows tűzfal foghat meg.
2014. aug. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 P.O.C. ***** válasza:
A másik meg az, hogy egyáltalán nem biztos, hogy csak sima modemed van. A szolgáltatók egyre gyakrabban ma már modem-rouert hoznak. Ott ugyan úgy meg kell csinálni a port átirányításokat. Viszont ha neked mégis sima modemed van, akkor az operációs rendszerrel nem smakkol valami. Pl. tűzfalbeállítások, stb.
2014. aug. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Másfelől a UTorrentben egyre kevésbé bízik az ember, érdemes lenne kipróbálni más klienssel is, hogy van-e ilyen probléma.
2014. aug. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A 61000-es számmal nyitottam portot a tűzfalon a kliens számára.


A port forwarding tester ezt írja : Your external address: 88.132......


Port 61000 is closed on 88.132......

,


A 88.132….. pontosan ugyanaz a cím, amit az operációs rendszerem ( Win XP) ír ki, a Vezérlőpult / Hálózati kapcsolatok / helyi kapcsolatok nevű helyen.


Ezek szerint a külső IP címem megegyezik a belsővel. Hogy lehet ez?


Öt éve kezdtem torrentezni, a letöltés maximális sebességgel történt mindig, a visszatöltés már akkor sem volt kifogástalan, de lehetett vele boldogulni. Aztán a visszatöltés egyre inkább akadozott , végül teljesen leállt másfél évvel ezelőtt. Közben többször újratelepítettem a Windows-t, kipróbáltam másik klienst, számítógépet cseréltem, új szolgáltatóm van. De ezek a változások az égvilágon semmit sem javítottak vagy rontottak a dolgon.


Az Eszközkezelőben még csak nincs is modem nevű eszköz. Amíg hagyományos modemem volt ( régebben telefonvonalon jött a jel), addig az Eszközkezelő mutatta a modemet is. A ” Rendszerinformációk ” segédprogramban szerepel a modem szó, de rákattintva nem ír ki semmit róla. A billentyűzetről, vagy az egérről igen.


Szóval, ha ez nem sima kábelmodem, hanem modem--router, akkor gond, hogy még azt sem tudom, hogyan lehet a menüjébe belépni, vagy legalább a tulajdonságait megnézni.

2014. aug. 14. 07:36
 9/15 P.O.C. ***** válasza:
Mi a típusa annak a modemnek? (Csak van valami a címkéjéra írva)
2014. aug. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Megfordítod a modemet (ami router) és megnézed mi van ráírva a hasára. Jó eséllyel találsz ott egy ip-címet meg egy felhnév/jelszó párost. Ha nem, akkor a szolgáltatód neve és készülék típusa alapján kigooglezod - ha meg valami hülye firmware van rajta akkor saját döntésed, hogy megéri-e vele foglalkozni (egyedi firmware ha van is rá, nem biztos, hogy könnyű feltenni vagy a szolgáltató nem dádáz el miatta) vagy veszel inkább másik modemet, netán szólsz a szolgáltatónak, hogy adjanak ők normálisabbat.
2014. aug. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!