Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez megoldhatja a problémát?...

Zsebvirág kérdése:

Ez megoldhatja a problémát? Mennyibe kerül és hogyan működik?

Figyelt kérdés

Egy olyan helyen élek ahol nem nagyon van sok internetezési lehetőség. 5 éve a Telekomnál fizetek elő, először 4 GB-s, most 8 GB-s csomagom van. A szolgáltatás minősége borzalmas, gyenge a jel, van mikor teljesen el is megy, de a legtöbb esetben nagyon lassú vagy szaggat. EDGE meg a GPRS a mai weboldalak méretei miatt szóba sem jöhet.


4 mikro net szolgáltatót próbáltam meg eddig + a vodafoneont is próbáltam 2 éve, de a híres mindenhol van lefedettség dolog nálunk bedőlt, annyira sem ment mint a Telekom. A műholdas net áraival pedig patkányt lehet mérgezni. Azt is megpróbáltam, hogy a Telekomhoz bementem kérvényezni, hogy jöjjenek ki és szereljenek fel egy erősítő antennát, de azt mondták olyan helyre nem szerelnek ilyet ahol nincsen lefedettség csak olyan helyekre ahol van, de a lakásba vmiért nem jut be a jel (vastag falak, stb.)


Most én arra gondoltam és régóta játszom a gondolattal, hogy veszek saját magam egy jelerősítő antennát és megpróbálom magam felszerelni. Mert minimális jelerősség van, ezzel netezek most is, 9-16% között mozog a legmagasabb érték.


Kérdésem, hogy ez pontosan hogyan működik? Van egy antenna kint, egy zsinór behozza a jelet egy adapter féleségnek ami a lakásba 3G jeleket szór amit a hagyományos modem használ? Ettől lehetséges, hogy jobb, stabilabb és gyorsabb lesz a net? Lehet erősíteni a 3G jeleket?



2014. aug. 28. 23:49
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!