Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan kössem a wifi routert...

Hogyan kössem a wifi routert mikrohulllámú net esetén?

Figyelt kérdés

A szolgáltató ezt az eszközt adta, így most megy a net de csak a pc-n. Èn meg telôn is szeretnék netezni wifivel.

[link]


2014. aug. 31. 23:50
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Egyáltalán minek ez az eszköz, az antennából jövō kábelt gondoltam hogy majd a hálókártyába dugják.
2014. aug. 31. 23:54
 2/27 soccerway ***** válasza:
A lényeg hogy az utp kábelt ami most megy a gépedbe a routerbe kell dugni. A wifi routerre meg ármivel rá lehet csatlakozni.
2014. aug. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Igen így van
2014. szept. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Aha, pl egy wifi adapter a gép USB portjába és akkor nem is kell a hálókártya? Ha én ezt elōbb tudom.
2014. szept. 1. 00:29
 5/27 anonim ***** válasza:

"Egyáltalán minek ez az eszköz"

Ez egy PoE (Power over Ethernet) vagyis tápfeladó, az adatátvitelt végző UTP-kábelen keresztül oldja meg a tetőn levő eszköz áramellátását (egszerűbb és biztonságosabb, mint a 230 V-tot és egy tápegységet felvinni). A PoE felíratú vége megy a fenti vezetéknélküli eszközhöz, a LAN meg a gépedbe.


"Hogyan kössem a wifi routert mikrohulllámú net esetén?"

Vezetéknélküli interfésszel rendelkező router kell. A tápfeladó LAN felíratú aljzatából jövő kábelt a router WAN felíratú végébe kell dugni, a számítógépet meg össze kell kötni a router valamelyik LAN portjával. A router beállítófelületén be kell állítani az Internet-csatlakozáshoz szükséges paramétereket illetve be kell kapcsolni a router vezetéknélküli interfészét (és érdemes levédeni WPA2 védelemmel, hogy más ne tudjon rá csatlakozni). Ezek után már tudsz csatlakozni telefonnal is a netre - a routerre csatlakozva.

2014. szept. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Ok. de a net sebessège ettōl nem lesz lassabb?
2014. szept. 1. 00:30
 7/27 anonim ***** válasza:

"Ok. de a net sebessège ettōl nem lesz lassabb?"

Mármint mitől?

2014. szept. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Annyi fajta router van, tudnál ajánlani egy ilyen vezetéknélküli interfésszel rendelkező routert, ami nem is drága. Amúgy 2Mbit -ès a netem.
2014. szept. 1. 00:34
 9/27 A kérdező kommentje:
Hogy nem közvetlen a hálókártyábaa megy az Utp kábel.
2014. szept. 1. 00:36
 10/27 anonim ***** válasza:

Egy olcsó TP-Link is megteszi ilyen célra:

[link]

2014. szept. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!