Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A torrent megosztása illegális...

A torrent megosztása illegális, de ha csak a forrást osztommeg akkor?

Figyelt kérdés
Tehát ha a weboldalamon linkelem a torrent elérhetőségét ahonnan letöltheti egy másik oldalrol az illető az is illegális? Mert ugye végülis a torrentet nem osztottam meg.

2014. szept. 5. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Jogi kérdésekben csak és kizárólag igazolhatóan kompetens embereket érdemes megkérdezni, nem egy anonim oldal látogatóit.
2014. szept. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:

Maga a Bittorrent technológia teljesen legális, nagy Linux disztribútorok előszerettél használják a lemezképek megosztására.


Akkor illegális, ha jogsértést követsz el vele. Tehát jogdíjas termékeket: film, zene, tört szoftver, tört játék, stb. osztasz meg vele.

2014. szept. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azzal tisztában vagyok. Engem a torrent megosztás jogi része érdekellne, mert sajnos sehol nem találok választ. Hogy a letöltés (illegálos fájlok letöltése) saját felhasználásra legális de a megosztása már illegális! De ez arra is érvényes-e ha csak az illegális tartalom forrását osztom meg pl egy gombon tehát nem magát a illegális tartalmat!
2014. szept. 5. 16:18
 4/6 P.O.C. ***** válasza:

Jó esély van rá, hogy az is illegális.

Tegyük fel hatósági engedélyt szeretnél kérni a változásodhoz. Tevékenységi kör: tolvaj és gyilkos oktató tanfolyam. Szerinted kiadnák az engedélyt? Pedig te semmit nem fogsz ellopni és senkit nem fogsz megölni.

2014. szept. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért azt ne felejtsük el, hogy a jog csak és kizárólag arra vonatkozik, ami le van írva, az említett példában csak akkor nem kapnál engedélyt(a jog szerint), ha a jog kifejezetten tiltja. Kiskapuk.


De még mindig tartom amit írtam, kérdezz meg egy ügyvédet, ha megbízható választ szeretnél kapni.

A torrent oldalakat sorozatosan bezárják, pedig ott is csak torreneteket tudsz letölteni, ebből kiindulva nem hiszem, hogy jogilag rendben lenne. De mint írtam, ez csak egy következtetés, ha nincs törvénybe foglalva, akkor semmire nem mész vele.

2014. szept. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van a neten néhány ingyenes jogsegély nevű szolgáltatás. Ott több sikered lesz.

Esetleg: http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog

G.

2014. szept. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!