Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen jó érvek vannak a...

Milyen jó érvek vannak a facebook-ra nézve, ha a szüleimet akarom megygyőzni hogy csinálhassak magamnak egyet?

Figyelt kérdés

Nem igazán nem engedik a szüleim hogy csináljak magamnak( pedig a kort amitől engedélyezi maga a facebook, azt már elértem...). Szóval valahogy meg szeretném győzni őket hogy miért hasznos és jó a facebook... tudnátok nekem ilyen jó érveket irni mert a barátokkal való bestélgetésen kívül nincs sok ötletem :/

Köszönöm! :) előre is


2014. szept. 7. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha valami hasznos volt az is az iwiw fénykorába


a facebuk meg minden csak nem hasznos

2014. szept. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát semmi őtlet...
2014. szept. 7. 21:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Semmi


De ha mégis sikerül te fogod magad a leggyorsabban törölni

2014. szept. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Lehet... Na de mind1

Majd meglátjuk

2014. szept. 8. 05:48
 5/6 Lajos54 ***** válasza:
100%

Azért néha akad hasznos oldala is.

Régen látott ismerős (volt iskolatárs, régi munkatárs stb.), akiknek az elérhetőségét már rég nem tudom, esetleg a facebookon fellelhető, fel tudom venni vele a kapcsolatot.

Nem egy esetben innét lehet értesülni bizonyos dolgokról a leghamarabb.

Volt már rá példa, hogy egy ismerősöm autóját ellopták. A rendőrségi bejelentéssel egy időben felrakta a facebookra is. Egy óra múlva megkerült a szomszéd városban, miközben a rendőrség még semmire nem jutott.

"Elkallódott" kutya még aznap visszakerült a gazdájához a megosztásoknak köszönhetően.

Egy dologra kell csak ügyelni, de arra nagyon: ésszerűen kell használni! Meggondolva, hogy miket osztasz meg, miket raksz fel magadról/hozzátartozóidról, azokat kik láthatják. Gondolni kell arra, hogy afacebookot nem csak "jó emberek" böngészik, nem csak jó szándékkal. Olyasmiket nem szabad felrakni, megosztani, amihez másoknak semmi közük. Nagy botorság például, amit mégis gyakran látok: világgá kürtölni, hogy mondjuk két hétre elutazok ide meg oda. Ez például felhívás keringőre, hogy jöhetnek a betörők, nincs otthon senki.

Na meg hát az általános használatkor tudni kell szűrni az információk tömkelegét, mert bizony sok haszontalan dolog meg van osztva, sőt ezek jó részét érdemes fenntartással fogadni, nem elsőre beugrani, elhinni.

Persze lehet azt mondani, hogy nem jó, nem kell, de azt nem lehet tagadni, hogy vannak azért jó oldalai, csak ésszel kell használni...

2014. szept. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Huhh... Nagyon jok! Koszonom! :)
2014. szept. 9. 06:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!