Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A lubuntu mennyire ajánlható...

A lubuntu mennyire ajánlható kezdőknek?

Figyelt kérdés
Főleg windowsról áttérőknek?

2014. szept. 13. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jó lesz. Vagy talán még a Linux Mint.
2014. szept. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Z0lcsi ***** válasza:

Igazából minden ami ubuntu alapú, az jó, és úgymond ajánlható. Neked érdemes eldönteni, hogy milyen asztali környezet tetszik a legjobban, melyik tűnik a számodra legjobban kezelhetőnek, kényelmesnek. Míg mondjuk az ubuntu unity felülete egyszerű, és könnyen kezelhető, a kubuntu kde felülete valamivel "bonyolultabb", cserébe viszont sokkal inkább testre szabható. A lubuntu lxde felülete számomra kifejezetten kezelhetetlen kategóriába tartozik - vagy inkább kényelmetlen -, cserébe viszont elképesztően alacsony gépigényt kínál. Közismert még az xfce asztali környezet is - xubuntu használja pl -, az sem rossz igazából, én kde-t szeretem, de ez emberfüggő persze. Egyikre sem mondanám, hogy rossz, mindnek megvan a maga előnye.

.

Ha nagyon ragaszkodsz esetleg a windowsos felülethez, akkor sem kell még lemondani a linuxról, mert vannak olyan disztribúciók, melyek félelmetes hasonlósággal utánozták le a windowos felületeket. Egyik pl a zorin os - ubuntu alapú-, amely az újabb windowsok megjelenését utánozza elsősorban, nagyon szép, és nagyon stabil véleményem szerint, viszont igényel is némi grafikus megjelenítő teljesítményt. Másik ilyen amit próbáltam, az a q4os - debian alapú. Ebben a klasszikus windows felület használatára nyílik lehetőségünk, egy jócskán módosított kde felület jóvoltából, melyet trinity-nek neveztek el. Nagyon tetszett alacsony gépigénye miatt, üresjáratban 107MB ramot használt mindössze. De én pont ezért nem használok ilyeneket, mert mi szépsége van a linux használatnak, ha az a windowsra emlékeztet? :)

2014. szept. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tom Benko ***** válasza:
Simán. Ha hajlandó megtanulni, bármelyik Linux disztró ajánlható, ha nem, akkor meg tökmindegy. Sőt, inkább azt mondom, próbáljon ki többet is, aztán használja, amelyik tetszik. Tegyél egy próbát az UHU-val is, az ráadásul még egészen magyaros is.
2014. szept. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Linux Mintet én is ajánlom vagy Zorin OS. Esetleg Ubuntu de a Lubuntu is jó
2014. szept. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!