Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A youtube folyamatosan letiltj...

A youtube folyamatosan letiltja a videómat, mit tudok ellene tenni?

Figyelt kérdés

Tudomásom szerint ha a videóban lévő tartalom ami nincs a tulajdonomba NEM haladja meg a harminc másodpercet akkor nem lehet érte letiltani. Ezérthát úgy vágtam össze a videót, hogy sehol se tudja túllépni a harminc másodpercet.

De nem az a baj, hanem, hogy most töltöttem fel 5-ödjére ugyan azt a videót de mindig letiltje.

Ne higgyétek azt, hogy teljesen hülye vagyok nem "teljesen" ugyan azt a videót töltöttem fel. Ugyebár ha youtube letiltja a videót akkor azt kiírja, hogy mégis hol és mit talált ami nem felelt meg a követeléseknek. És mindig 5:39-et ír ki. Eddig háromszor cseréltem leazt a klippet ami 5:39-kor jelenik meg de ennek ellenére még mindig azt tiltja le. Míg a másik tiltásnál (arról majd még írok) kiírja,hogy mégis honnan ismerte fel (melyik sorozat részben volt benne) az 5:39-esnél csak annyit ír ki, "videó tartalmat kezeli:stb.". Ez azt jelenti, hogy az elötte lévő részben talált olyan felvételt amit letiltott csak nem tudja megmondani, hogy honnan szereztem?

Na meg még valami. Ez első 14 másodpercbe is van olyan tartalom amit letilt de azt meg nem értem, hogy miért? Külön feltöltöttem azt a 14-másodpercet, hogy megnézzem letiltja e vagy nyugodtan használhatom. Akkor nem írt ki semmit. Erre meg amikor kirenderelem a 8 perces videót plusz feltöltöm akkor meg bezzeg kiírja, hogy jogvédett tartalom van benne.

Tudtok bármit, hogy mit tehetek ez ellen?



2014. szept. 14. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Az egész videóra vonatkozik a 30 sec, nem?
2014. szept. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne rakj bele egyáltalán jogvédett tartalmat. Vagy használj indavideót, ott senkit se érdekel, hogy jogvédett vagy sem egy videó.
2014. szept. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy másképp nem lenne értelme a videómnak, mármint az egész arra épül fel amit belevágok.

Az indavideó nem lenne rosz ötlet, csak hát nem magyarországon élek szóval kb egy év lenne feltölteni egy videót. Még hát azt kutya se nézi xD

2014. szept. 14. 14:31
 4/7 anonim ***** válasza:

Körülményesen irtad le, de ki lehet hámozni a lényeget.

Értem, hogy ragaszkodsz a YouTube-hoz, gondolom a nagyobb nézettségért küzdesz.

Ez esetben semmiképp nem javaslom a bevágásokat. Mert a jogtulajdonos vagy a YouTuben vagy a Google+-on /ha ott is megosztod, még többen látják/ észreveheti. Ha szerencséd van, akkor nem kéri fel a YouTube-t a törlésre, de ha merev állásponton van, akkor igen. Utána a YouTube töröl és téged figyelmeztet. Három ilyen figyelmeztetés és törli a csatornádat is.

Én már a kezdet óta több száz videot töltöttem fel, a Videokezelőben ott vannak 90%-ban a különböző értesitések, mint pl:

-Harmadik féltől származó tartalommal való egyezés

-A video le van tiltva néhány országban

-Előfordulhat, hogy videód harmadik fél zenéjét tartalmazza.

És mégsem kaptam még figyelmeztetést. Többek között azért, mert nem törekedtem nézettségre /csak ismerősök, barátok/ és privát vagy nem nyilvános kategóriába helyeztem a videokat. Ezzel is lehet védekezni az un. "észrevétel" és egy esetleges kifogás ellen. Mert vannak jogtulajdonosok, akik nem foglalkoznak vele, mert anyagod vagy annak egy része nekik is reklám. De ha Te nagy nézettséget, mi több pénzkeresést akarsz, akkor menjél biztosra, csak saját anyaggal dolgozzál.

Ha a YouTube-ról szeded a nyers matériát: Előfordulhat, hogy a jogtulajdonos olyan videot töltött fel, melynek zenei és video tartalmának/vagy csak az egyiknek/ felhasználását letiltotta. Ezt a YT servere kiszűri és megirja Nked és ez még nem figyelmeztetés, csak üzenet, hogy az a valami jogvédett, szüntesd meg a szabálytalanságot. Ha pl. a zene az, akkor az egész video zenéjét leveszi totál halkra, nem élvezhetőre. Ezzel ő lepasszolja a felelősséget, a jogi vitákat rendezd a jogtulajjal. Ha fennhagyod a videot és nem rendezed az ügyet, akkor jön a figyelmeztetés. Ha számodra kedvezően megegyeztetek, kérés a YT felé és akkor ujra feltöltheted a videot. És még számtalan variáció létezik.

2014. szept. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kösz a hosszú választ de őszintén megvalva nem segítettél túl sokat.

És igazad van, igen ragaszkodom a youtube-hoz. De ne érts félre, nem akarok vele se pénzt se hírnévre szert tenni (Az összes videómban kikapcsoltam a bevételi forrás lehetőséget, plusz reklámot sem engedéjezek a videóimban.) egyszerűen csak szórakozásból készítek videókat az csak pluszban ráadás, hogy vannak emberek akik nézik is őket.

Csak hát elég idegesítő, hogy én órákig dolgozok valamivel (tudom, meg lehetne oldani, hogy öt perc alatt öszedobok egy videót, kirenderelem azt kész is, de hát szeretem ha amit készítek az jó minőségű) és végre megosztaná azzal a pár emberrel aki lehet, hogy nemis várt rá de legalább egy kicsit jobb kedvet ad neki a napi rutinba. Erre a youtube letörli mindenféle hülye indokkal.

Beismerem, igen jogvédett tartalmat használtam de könyörgöm, nem én vagyok az egyetlen. Miért pont engem kell basztatni?

És a youtube nem csak figyelmeztetés ad, hogy "Lehet, hogy van benne harmadik féltől származó tartalom". Nem ő odacsap nesze itt van bazzeg la van tiltva a hat órás munkád a piiicsába.

2014. szept. 15. 15:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Megoldás, használj másik videomegosztot. A Vimeo pl. nem szűr, az indavideot én se ajánlom.
2014. szept. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Help!

Nekem is törölték az egyik videómat, amit az egyik koncerten csináltam.


Ugyan akik ott videóztak, meg "esetleg raktak fel videót" lehet hogy ők is a csapdába eshettek.


Ha olyan videót tiltanak le ami koncerten készült, azzal ne probálkozzak visszaállítást csinálni?


Ja és azt még nem értem, hogy van a youtube-nak ez a zenei szűrőse, mert hogy azzal kilehet szűrni, hogy melyik csak világszerte nézhető, vagy már korlátozott, illetve amit tiltanak.


Nos amin voltam koncerten az az Irigy Hónaljmirigy koncert volt. És volt egy pár zenéje amit a zenei szűrő kereső nem adott ki, csak utólag adta ki, és 2016-09-11-én meg letiltatta a zenét.


És így most 3 hónap büntit adott a youtube :(

A koncertes vidivel akkor mondjam azt, hogy ne állítassam vissza? Vagy ha lehet, akkor mit kezdjek vele?

2016. szept. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!