Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Webcamozáskor az én hangfalam...

Webcamozáskor az én hangfalam sistereg, és így nem értem mit mond akivel beszélnék mi baj lehet?

Figyelt kérdés
Általába barátnőmmel beszélek így, nem is volt baj a facebookon használható videohívással, d emindkettőnk gépe ujra lett rakva és azota rossz. Probáltunk már mindent, de sztm az ő kamerájával van baj, mert laptopja van. Én cseréltem kamerát ugyanolyan volt a hangfalból szóló zúgás. Ha ütögeti a kameráját, akkor másodpercekre elhalkul, de aztán megint elkezd sercegni. Gerjedéshez tudnám hasonlítani, mint amikor elkezd a mobil csörögni a gép mellett és zavarja csak sokkal élesebb, sistergőbb a hang.

2014. szept. 18. 22:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Pl. a skype-nak van hangpróbája, azt kellene a barátnődnek kipróbálni. Vagy bármit felvennie és saját magának visszajátszania.

Ha akkor is (nála) sistereg, akkor az ő mikrofonjával van gond. Lehet, hogy koszos a beépített mikrofonja, ha külső mikrofont használ, akkor meg lehet, hogy rossz az érintkezés.

2014. szept. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Lajos54 ***** válasza:

Az ütögetés miatt azért halkul el, mert olyankor a túl erős hang miatt a hangautomatika leszabályoz. Aztán utána szépen "visszamászik" a beállított értékre.

A zaj (sistergés, zúgás) pedig több ok miatt is lehet. Egyik a mikrofon gyenge minősége, de valószínűbb, hogy túl magasra van állítva a hangerő, és a nem tökéletes alkatrészek (mikrofon, árnyékolás stb.) ilyenkor már bezajosodik a hang.

Ezenkívül gyakran előfordul olyan, hogy a hangkeverőben valamelyik üres bemenet fel van húzva, és mivel nincs rajta hangforrás, csak az elektronikus zaj hallatszik.

Hangkártyától, és a hozzá tartozó szoftvertől függően ez utóbbi beállítás sokféle lehet, de érdemes megnézni, hogy amikor ez a felállás van használva (tehát a videóhívás), a mikrofon bemenet legyen csak kiválasztva, a többi bemenet pedig nullán legyen, vagy akár le legyen tiltva.

2014. szept. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!