Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi baja lehet a gépemnek,...

Mi baja lehet a gépemnek, miért szenved rajta a net, de a többin nem, bővebben lent?

Figyelt kérdés

Nos a családban van három gép meg egy két megás adsl net és akár hogy kihasználja akármelyik gép a netet mindent betölt egyből gond nélkül két gépen, de az enyémen meg nem... elég ha 40-50KB/s van kihasználva akkor az enyém már be sem tudja tölteni a weboldalakat.. a wifismodemre rá van kötve egy router wds móddal és arra a routerre még egy szintén wds-el... és mindig arra kapcsolódunk wifivel amelyikhez közelebb vagyunk, az én gépem vagyis notebookom legtöbbet közvetlen a modemre kapcsolódik... a másik két gép meg a két router közül valamelyikre... a net el nem megy vagyis nem mutatja hogy ne lenne csak sok töltés után beadja hogy nem tudja elérni az oldalt, aztán egy idő után már nem is tölt hanem egyből visszadobja hogy nem jó...


Mi lehet a baj?



2014. okt. 1. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Az a 2 megás az MB vagy Mb?
2014. okt. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
megabit de egyébként ha az én gépemen kezdem el picit jobban kihasználni akkor ugyan úgy szenved miközben a többi gépen semmi baja a netnek
2014. okt. 1. 21:47
 3/9 CspCsj ***** válasza:
Milyen vírusírtó vagy tűzfal van telepítve? Próbáld kikapcsolni!
2014. okt. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
a legújabb eset smart security-t használom... de nem jött helyre azzal sem hogy kikapcsoltam a vírusvédelmet és a tűzfalat is... :/ nem értem mibaja a másik két gépen semmi baja a netnek ezen meg hulladék... meg még megérteném ha a harmadik routerre lennék kapcsolódva a ház másik végében de nem, közvetlen a wifismodemre kapcsolódtam.. egyébként régebben is csinált ilyet de akkor minden gépen és pár perc vagy 1-2 óra után helyrejött de ez már délelőtt óta ilyen...
2014. okt. 1. 22:09
 5/9 A kérdező kommentje:
vagy nem lehet hogy a két + router csinálja a feszkót?
2014. okt. 1. 22:14
 6/9 CspCsj ***** válasza:

Ha éppen nem tölt valaki valami nagyobb dolgot (torrent nem számít) akkor megpróbálhatod újraindítani a wifis modemet, hátha valami megkeveredett a rendszerében. Esetleg a wifi-s kapcsolaton jobbgomb > Hibaelhárítás, vagy megszakítás-újracsatlakozás, hátha a géped rendszerének hálózati beállítása keveredett meg. (Ha már újraindítottad a gépedet akkor mondhatni ez már megtörtént)


Ismerősnél egy Avast frissítés után blokkolt minden forgalmat, hogy csak az Avast törlése és újratelepítése hozta helyre.

2014. okt. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hát most csak a routereket indítottam újra, de úgy néz ki hogy jobb lett / jó lett... ma már nem szenvedek vele mert holnap koránkelek de holnap megnézem hogy mind a hármat újraindítom és nem csak a routereket
2014. okt. 1. 22:33
 8/9 A kérdező kommentje:
és az normális hogy mindegyik router 100%-os jelminőséggel látja az előttelévőt, de a ping viszont megnől? 40 ről 60-70 ms körülire...
2014. okt. 1. 22:35
 9/9 CspCsj ***** válasza:
Router-enként +10ms alatt elfogadható, de 20 fölött azt jelezheti, hogy az eszköz terheltsége nagy ( esetleg túlságosan melegszik), vagy a leszerelhető antennák meglazultak?
2014. okt. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!