Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet elkerülni az...

Hogyan lehet elkerülni az email küldésnél, hogy ne tudják megnézni, beazonosítani az IP címet? Csináltam egy fiktív emailt, de úgy vettem észre, hogy meglehet nézni a küldő IP címét és vissza nyomozható.

Figyelt kérdés
semmi illegális dolog nincs,csak szeretném elkerülni,hogy tudják ki a feladó.
2014. okt. 3. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:
HA kinyomozható az IP és HA be tudják lőni ez alapján a települést, akkor is honnan tudnák, hogy konkrétan ki volt a feladó?
2014. okt. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

" úgy vettem észre, hogy meglehet nézni a küldő IP címét"

Ezt hol vetted észre?


Egyébként #1-essel értek egyet. Plusz infó: általában a sozlgáltatón belül körbejár 1-1 IP cím, csak a szolgáltató tudja, mikor kinél volt éppen. Tegyük fel, ezt megtudja az illető, ekkor eljut egy házhoz/lakáshoz, pontosabban egy routerhez/modemhez. Mi van ha több gép van mögötte? Mi van, ha több ember is hozzáfér az adott számítógéphez?


Tehát nem olyan egyszerű egy emberhez hozzárendelni egy IP címet...

2014. okt. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az IP és a személy közötti kapcsolatot az ISP tárolja. Tőle ezt az infót csak a hatóságok kérhetik ki. Ha nem csináltál semmi büntetendőt, nem kell félned.


Amúgy meg fogsz egy netezős mobilt és beülsz egy Mekibe az ingyen wifi-hez...

2014. okt. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Az IP és a személy közötti kapcsolatot az ISP tárolja."

Csak az előfizetőt tudja összekötni.

Mondjuk egy 4 fős családnál mire mennél vele? Semmire?

2014. okt. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!