Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha egy ismeretlen ember nyílt...

Ha egy ismeretlen ember nyílt wifijét használom, az illegális?

Figyelt kérdés
Az egyik háznál van nyílt wifi, és ha valaki azt használja, akkor beleköthetnek a rendőrök? Szerintem nem, mert azért lehet levédeni. Ha nyílt, akkor az azt jelenti hogy bárki használhatja... (szerintem)

2014. okt. 8. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nyitva hagyod a kaput, vihetik az autódat? Kb. ezt kérdezed.

Vannak helyek, ahol kedvességből használhatod a wifit. Ezek között olyan is, ahova nem kell megadni jelszót. Mondjuk egy kávézó.

Magánember nem nyújt ilyen szolgáltatást a környezetének. Ha felelőtlen, vagy nem járatos a veszélyekben, s nem védi le, attól te még illegálisan használod.

2014. okt. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a beleegyezése nélkül teszed, minimum nem etikus.


Ugyanis ha erőteljesen forgalmazol rajta, akkor "elveszed előle" az ő rendelkezésére álló sávszélességet, így ebből neki - ha nem is közvetlenül, és nem anyagi jellegű - kára keletkezik.


Másrészt nem tudhatod, hogy milyen forgalomdíjas, vagy adatmennyiség-korlátos csomagot használhat - így pénzügyileg is károsíthatod.


Harmadrészt ha valami illegális dolgot művelsz a delikvens netén keresztül, azért a szerencsétlen delikvenst vonják majd felelősségre.


Jogilag kb hasonló a helyzet, mintha egy kisértékű, lezárás nélküli kerékpárt használnál a tulajdonos beleegyezése nélkül (majd visszaadnád, de közben a bringa amortizálódik, meg neki pont akkor lenne szüksége rá, mint amikor használod).


Mind külföldön, mind itthon vannak rá példák a büntetésére:

* [link]

* [link]

2014. okt. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem nagyon sikerült meggyőznötök, de azért részben hasznos volt a válaszotok.


[link] - "Mit mond a jog?" c. rész


Szerintem ha valaki olyan wifit használ, ami korlátlan adatforgalmú internetet oszt meg, akkor az nem bűncselekmény (persze ha semmivel nincs védve). Ha már egy olyan wifit használunk, aminél a tulajdonosnak számolnak fel +forgalmi díjat, akkor szerintem is bűncselekmény.


(hubman.eu)

A Büntetõ Törvénykönyv 300. § -a

Számítástechnikai rendszer és adatok elleni bûncselekmény


"300/C. § (1) Aki számítástechnikai rendszerbe a számítástechnikai rendszer védelmét szolgáló intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép, vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve, illetõleg azt megsértve bent marad, vétséget követ el, és egy évig terjedõ szabadságvesztéssel, közérdekû munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendõ."

2014. okt. 9. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!