Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Magyarországon hány szerver...

Magyarországon hány szerver van? És ezek hol vannak?

Figyelt kérdés
Kaptam egy emailt és megnéztem az IP címét. Aztán egy programmal megnéztem, hogy ez honnan jött, és mindig Budapestre mutat. (100% hogy nem budapesti küldte, ismerem a feladót) Lehetséges, hogy minden internet kapcsolat egy Budapesti szerveren megy át?
2010. jan. 23. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:

sok szerver van, több városban is talán.


budapesten az egyik leg"híresebb" a viktor hugó utcai szerverterem. pl ott van az atw is, és asszem az interware is. Ha pl te atw-n keresztül küldesz levelet atw-s levelezőből akkor az atw szerverén fogod küldeni ami budapesti.

2010. jan. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezek a programok nem túl pontosak. Budapest alatt inkább Budapest környékét kell érteni. Magyarországon az a sajátságos helyzet ált elő, hogy az ország jelentős része Bp. környéke. :)

Másik kérdés hogy minek az IP címét nézted? SMTP szerverét? Az lehet bárhol a világban, nem mond semmit a feladóról.

Két (külömböző hálózatban lévő) gép közt kapcsolat peering központon keresztül megy keresztül, ami Magyarországon Budapesten van a Victor Hugo utcában van (BIX).

2010. jan. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kaptam egy emailt. Freemail-ről küldte a hotmail-omra. Hogy tudnám kideríteni, hogy nagyjából (város szinten) honnan küldték a levelet?
2010. jan. 23. 16:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Olvasd át a levél fejlécét, főle a Receive mezőkre figyelj. Először azt derítsd ki belőle honnét küldte. Ha webmailről, esélytelen a dolog. Maximum a freemail.hu helyzetét tudod kideríteni. Ha otthonról, elvileg az SMTP szerver címén kívül megtalálod a gép címét is, ahonnét küldte.
2010. jan. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ha outlookból vagy ilyesmiből akkor lenne benne az ip címe. valszeg esélytelen
2010. jan. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Fúú ha. Nagyon jó, hogy ti ilyen okosak vagytok, de én ezekből nem sokat értek. Megtenné valaki, hogy részletesen leírja, hogy mit tegyek?!
2010. jan. 23. 16:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Menj fel asva.info-ra, ott most van egy spam-es hír, azt kezd el olvasni, valahol a vége felé ír egy honlapot (valami ripe vagy rine), ahova ha beírsz egy IP címet város szinten megadja hogy hol van, meg melyik szolgáltatónál,stb.
2010. jan. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!