Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy barátom facebook fiókját...

Egy barátom facebook fiókját nagyon durván meghackelték. Részletek lent, ez tényleg a legdurvább eset amit valaha láttam. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
A barátom tegnap be akart jelentkezni a facebookra, de a jelszó hibás volt, a facebook szerint éjjel meg lett változtatva. (Ő akkor internet közelében sem volt). Rányomott a jelszó visszaállítására, de látta, hogy még az e-mail címet is megváltoztatták egy teljesen ismeretlen, de magyar címre. Ezután azt vette észre, hogy a fiókhoz tartozó eredeti e-mail fiókját sem éri el többé, annak is megváltoztatták a jelszavát. Ráadásul a hacker valószínűleg valami nagyon durvát is kipostolhatott a fiókból, vagy fenyegetéseket írkálhatott mert nem elég hogy a képei és a profilja nem elérhető más fiókból sem, az összes üzenete helyett ez a szöveg áll: "Ez az üzenet már nem érhető el, mert sértő vagy kéretlen tartalomként azonosították." Mondanom sem kell, sem az üzeneteinek, sem a facebookos tevékenységeinek köze sem volt ilyesmikhez, postolni nem is szokott egyáltalán, mégis az adminok így varázsütésre legyalulták az egészet... Láttam már olyat, hogy valaki törli magát, de az üzenetei még ilyenkor is megmaradtak, meg akkor is, ha tiltották a felhasználót valami tényleges sértés miatt, szóval fogalmam sincs, hogy egyáltalán mit kell ahhoz csinálni, hogy valakit így töröljenek. Persze ami most jobban érdekelne, az az, hogy van-e mód az adatok visszaszerzésére (2009-ben regisztrált fiók, 1800 ismerős akiket máshol nem fog megtalálni, rengeteg fontos kép és beszélgetés...) a facebook help centernek már írtunk egy üzenetet, de még nem jött válasz...

2014. okt. 18. 09:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Ami megint csak érdekes, hogy nincsenek ellenségei vagy rosszakarói (legalábbis így tudja), azt meg kétlem, hogy valami idióta ezzel akart viccelni mert egyrészt ez rég túl van a vicc kategórián, másrészt a tettes elég okos volt ahhoz, hogy még az email jelszót is megváltoztassa.. Igaz egyik jelszó sem volt nehezen kitalálható, de akkor is...
2014. okt. 18. 10:06
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ij (így járt)

ez ellen nincs mit tenni

már ezerszer leírtam, hogy miért és hogy kell az adatokat biztonságban tudni és miért is fontos ez (-hát ezért).

nincs rá mód hogy visszaszerezze legalábbis a barátodnak biztos nincs. A fac. support meg nem foglalkozik nagyon ilyennel, vannak általános javaslatok hogy hogyan kell visszaszerezni az acc-t oszt kész, de ha nincsenek meg a max biztonsági beállítások akkor esélye sincs, annyi pénze meg sose lesz hogy valakit megfizessen erre.

2014. okt. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Igaz egyik jelszó sem volt nehezen kitalálható, de akkor is..."

Informatikai alaptézis: a jó jelszó nehezen kitalálható, de könnyen megjegyezhető. Az 1234 nem jó. A morzsi sem. A jucika meg végképp (bármennyire is szeretjük).

A Petofi18221231 egy fokkal jobb.

A morzsakutyankhegyezdfuled is jó.


Azon mondjuk lehet vitatkozni, hogy érdemesebb-e a jó hosszú, csak az angol ABC betűit tartalmazó szöveget vagy egy elegendően hosszú, de mindenféle karaktert tartalmazó jelszót használni ;) :

[link]


"1800 ismerős"

És ezeket mind ismeri? Személyesen? Vagy legalább folyamatosan kapcsolatot tart velük?

Mert ha nem, érdemes átgondolni, hogy téényleg szükség van minden "jöttment" bejelölésére.


"a facebook help centernek már írtunk egy üzenetet, de még nem jött válasz..."

Itt jeleztétek már:

[link]

2014. okt. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, a jelszóval ilyennek kéne lennie ezt tudom én is, az enyém 35 karakter és minden van benne..Igen, ott jeleztük a dolgot, az ismerősöknek pedig nagyon nagy részét ismeri személyesen, es tartják (tartották) a kapcsolatot. De szerintem most nem az a fontos hogy miert kellenek neki az adatok annyira, hanem hogy ezen kivul lehet e tenni valamit.. Esetleg az e-mail alapján valamiféle whois szolgáltatással ki lehetne deríteni hogy ki az? (Tudom, a Whois csak domainekhez van, de van valami hasonló cucc emailhez is? Gmail-es fiók, a Google csak tud segíteni valahogy)
2014. okt. 18. 10:46
 5/8 anonim ***** válasza:
-a bonyolult jelszó egy dolog, ezen kívül még számtalan dolog létezik a facen arra, hogy csak tényleg az a személy tudjon belépni akié az acc.
2014. okt. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
küld át priviben azokat az adatokat amit tudsz a hacker-ről
2014. okt. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Lépjen tovább, szerintem túl fogja élni. A jó ismerősök újra vissza fogják igazolni.
2014. okt. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Van egy program amivel visszatudod törni.

Facebook feltörés itt: [link]

2014. okt. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!