Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet a 4G mobilinterne...

Hogyan lehet a 4G mobilinternetet használni?

Figyelt kérdés

Ugye tegnap a Telekom egy csomó új helyen elindította a 4G-t: [link]

Elvileg van nálunk is de mégsem tudok csatlakozni. A laptophoz használom ezt a netet: [link]

Tehát a csomagom 4G-s, az USB modem is 4G képes amit még 1 éve adtak hozzá de most hiába lett itt is 4G, a modem programja továbbra is annyit ír hogy HSPA+, és a sebesség ugyan úgy 20 Mbit/s körül van pedig mindenkinek automatikusan emelték 150 Mbit/s-re ( SMS-t is küldtek erről ).

Most akkor nálam van a hiba? Hogyan lehet csatlakozni a 4G hálózatra?



2014. okt. 19. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:

ha valóban minden feltétel megvan hozzá, akkor neked semmit se kell tenned. mivel mobilnetnél nem a sávszélességet, hanem az adatforgalmat fizeted, mindig megkapod a legnagyobb elérhető sebességet.

az hogy elvileg van, az még nem garancia arra, hogy működik is. az a stabil 20 mega se rossz.

lehet, hogy valami árnyékolja a jelet. nálam már az ablaküveg is hspa+ -ról gprs kapcsolatra visszaváltást eredményezett ilyen usb-s nettel. ülj ki a házatok elé abba az irányba amerre a torony van, esetleg rá is látni közvetlenül és próbáld ki úgy.

2014. okt. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1.) A házban próbáld meg mindenhol, pl. ablaknál, vagy annál nagyon közel.

2.) Ha semmi sem jó, akkor panaszolj! Ilyenkor ne hagyd magad lerázni!

2014. nov. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szerencsére már megoldották.

Bementem az egyik üzletükbe, ott se működött a 4G. A ügyintéző csaj kipróbálta egy másik USB modembe, de abba se volt jó. Adott egy új SIM kártyát de azzal sem működött. Aztán kb. fél órát dumált telefonon keresztül a központtal és a végeredmény az lett hogy a teljes előfizetésemet törölték, majd egy teljesen újat kötöttem velük ugyan ezzel a csomaggal de az ügyfél azonosító meg a telefonszám is új lett. Érdekes módon ezután már működött a 4G. Kb 70-80 Mbittel megy a net most már. :)

Az hogy mi volt a baj a régi előfizetéssel, ők sem tudták. Valószínűleg már akkor hiba csúszhatott az egészbe, amikor 1 éve megkötöttem.

2014. nov. 2. 12:58
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor gondolom valamiért nem tudták/akarták "aktiválni" az új csomagot.
2014. nov. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia!


70-80Mbit/s-el megy a mobilneted??? Mennyire egyenletes a teljesítménye?

Nekem t-home vezetékes netem van, de a kábel minősége miatt kb 7-8 Mbit/s-el megy. Ez nagyon gáz. Gondoltam, hogy áttérek mobilnetre, de tartottam tőle, hogy nem lesz jó. Mi a tapasztalatod?


Köszi,

Z

2014. dec. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia,


Akkor térj át, ha:


1.) Nem baj, ha korlátos adatforgalom van (értsd. pl. 20 GB)


Szerintem nem éri meg, nekem is mobilnet van (szar), ár-arány értékben nem éri meg.

2014. dec. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!