Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Router modem + router, össze...

Say My Name kérdése:

Router modem + router, össze lehet valahogy hozni a kettőt?

Figyelt kérdés
Eddig a vezetékes telefonnal együtt jött be a házba a net ami a modemből egy Linksys routerrel volt vezetékkel tovább osztva a két emeleti aszatli gép között. A vezetékes telefon most vissza lett mondva így az Iptvvel együtt kéne működnie a rendszernek de nem igazán akar összejönni főleg hogy tvt abszolút nem nézek így ezt az iptvs rendszert nem is értem. A helyzet a következő: az utcáról jön be egy vezeték ami az iptvvel együtt kapott router modembe megy bele. Ebbe van bekötve egy set top box amiről megy a tv. Ez az egész a földszinten van. Innen az emeletre megy egy ethernet kábel ami a másik set top boxba van kötve ami egy másik tvhez tartozik. Itt az emeleten van két asztali gép amikhez külön külön szeretnék vezetékes hálózatot ahogy korábban. Mivel nem vagyok nagy informatika zseni így nem sok ötletem van de lassan szétverek minden annyira ideges vagyok. Hogyan tudnám megoldani ezt a problémát? Egyelőre azzal próbálkoztam hogy a bejövő telefonkábelt bedugtam a router modembe, ebbe az emeletre tartó ethernet kábelt és ennek emeleti véget a régi Linksys routerbe amibe aztán a két asztali gép hálózati kábeleit de nem működik az egész. Nagyon megköszönném ha valaki segítene.
2014. okt. 23. 18:03
 1/1 anonim ***** válasza:

"a bejövő telefonkábelt bedugtam a router modembe"


Miért? Eddig nem abba volt dugva?


Amúgy a modem-routert ( HGW ) összekötöd egy UTP kábellel a Linksys router LAN ( és nem WAN ) portjával, a Linksys-ba kikapcsolod a NAT-ot meg a DHCP szervert, és ugyan abba az IP tartományba állítod, mint amiben a HGW van, viszont maga az IP cím kívül essen a HGW DHCP szerverének beállított tartományán. ( Vagy ha van erre külön lehetőség, átállítod AP esetleg Switch módba a Linksys-t (többféleképpen szokták írni a gyártók )).

Amire még érdemes figyelni hogy ezeken a HGW-ken sokszor dedikált port van az IPTV-nek, amin keresztül netre nem tudsz kapcsolódni, de ezt jelezni szokták rajta.


A másik megoldás az lehet, hogy az UTP kábelt simán bedugod a Linksys WAN portjába, a HGW meg a Linksys-t küllön IP tartományba rakod (Pl: HGW: 192.168.0.xxx Linksys: 192.168.1.xxx ). A Linksys meg Dinamikus WAN módba csatlakozzon a netre. Ezek után működnie kell, de dupla NAT lesz, és két külön alhálózatod lesz, ami nem feltétlen baj de a portnyitás nehézkes lehet ( esetleg ott van a DMZ, de ehhez statikus IP kell a Linksys-nak ).

2014. okt. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!