Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Más is észrevett jelentős...

Más is észrevett jelentős internet lassulást és gyakori kapcsolat bontást a Vodafone-nál?

Figyelt kérdés

Tavaly december óta használok voda mobilinternetet, augusztusig nem is volt vele semmi gond, 10 Mbps le-/ 3 Mbps feltöltési sebesség volt stabilan, nem ingadozott, nem szakad meg, full térerő volt stb. Augusztus óta majdnem használhatatlan 3 Mbps le/0.04 fel, plusz percenként megszakad, alig lehet böngészni, internetes rádiót se lehet így hallgatni, kettes térerő van 5 helyett, de nem ritka, hogy csak edge hálózatot talál. Már reklamáltam az ügyfélszolgálatnál, de csak a szokásos értetlenkedést kaptam, meg hogy náluk minden oké és biztos nálam van probléma.

Valaki tapasztalt hasonlót?



2014. okt. 26. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Én be is jelentettem email-ben, hogy akadozik, vagy el is tűnik a net. Kivizsgálták, a közeli tornyokkal volt gond, a viharos időjárás elmozdította az antennákat.
2014. okt. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Közben újra felhívtam az 1270-et, és azt tanácsolták, hogy menjek el a készülékkel (R208) olyan helyre, ahol biztos van jó térerő és próbáljam ki, ezzel kizárva a készülék hibáját, és amennyiben nem a készülék rossz, akkor jelentsem a lassulást. Jó eséllyel itt is valami olyasmi történhetett.


Köszönöm szépen!

2014. okt. 28. 21:35
 3/7 anonim válasza:
Augusztus óta egyszerűen nem lehet normálisan használni a vodafone internet (nem) szolgáltatását. Egészen addig semmi gondunk nem volt, azóta teljesen lezüllött a szolgáltatás. Nem tudok plusz adatforgalmat vásárolni, ami nekem ingyenesen járni, és van olyan, hogy félóra alatt elszivárog egy giga, amit le se neteztem.
2014. nov. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A házban. amit vettünk bent volt a kábeles net, de mert tabletes Voda előfizetésem van (10 GB, de 6 GB-t rátesznek, 1-1-et a Netinfo oldalról lehetett feltölteni hozzá) nem akartam kétfelé fizetni. De augusztus óta elviselhetetlen a Voda netje, még a 3G se megy, nemhogy a HSDPA vagy a HSPA. A Netinfo oldal használhatatlan. Többször jeleztem ezt, mindent igértek, de semmit nem javult. Bejelentkeztünk, jött a szerelő és kicserélte a telefonkábelt, wifiroutert hozott, azóta semmi gond, minden tökéletesen működik. Már nem érdekel a Voda, se az igérgetései. Persze Budapesten használom, amíg le nem jár a hűségidő, de aztán nem kell.
2014. nov. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A szervereik rosszak, de kaptak hackertámadást is, amiről nem beszélnek. Amikor kisebb városokban mobilról is eltűnik a 3G, akkor miről beszélnek?
2014. nov. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat!

Találtam a lakásban olyan helyet, ahol a használható szintet már eléri, de még így is fele sincs a megszokott sebességnek. A vodafone semmit nem tesz továbbra sem a javulás érdekében. Elvileg fejlődik folyamatosan, gyorsulni kellene az internetnek, az R208 routerem 42 Mbps sebességre képes, amit reklámoznak is állandóan a leggyorsabb mobilinternetként, de ennek semmi nyoma. Most 4Mbps/2Mbps van , régen stabil 10/3 volt, amivel már kibékülnék. A 42 Mbps csak egy elméleti sebesség, de kizárt, hogy létezik ilyen bárhol az országban, de reklámnak mindenképp jó.

Amúgy tanyán élek, így nincs más internetezési lehetőségem, ezért szenvedek a mobilinternettel. Tavaly a T-mobile nettel is így jártam, az is egyre rosszabb lett, végül teljesen használhatatlanná vált ahelyett, hogy javulna, gyorsulna.

2014. nov. 30. 12:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Én már mindent megpróbáltam, betettem a SIM kártyát a stickbe, de laptopon se lett sokkal jobb. Újratelepítettem, beírtam a két DNS szerver számsorait, semmi. Az ESET jelezte a DNS hibákat. Nálam betelt a pohár, inkább fizetek hónapokig kétfelé, de ez a mobilnet minden, csak nem internet.
2014. nov. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!